YENİŞEHİR’DE FESTİVAL COŞKUSU DEVAM EDİYOR

YENİŞEHİR’DE FESTİVAL COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Çarşamba günü başlayan Yenişehir 5. Altın biber Festivali, coşku içinde devam ediyor.

Mahmudiye Köyünde Mevlid-i Şerif ve ardından da Rüstem Pehlivan Yağlı Güreşleri ile devam eden Festival coşkusu daha sonra Yenişehir’e taşındı.

Romanya, Sırbistan, Karadağ ve Kosova’dan gelen Halk Dansları ekiplerinin de katıldığı Festivalde, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri Vildan Yılmaz Gürel, Atilla Ödünç, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ile Yenişehirli vatandaşların katıldığı ‘Kortej Yürüyüşü’ gerçekleşti.

Kortej yürüyüşünün ardından, Tarım Aletleri ile Tarım Ürünleri standının açılışı yapıldı.

Tarım ürünleri stantlarını gezen Alinur Aktaş, çiftçilerle bir süre sohbet etti. Çiftçilerin ürettiği ürünlerle oldukça yakından ilgilenen Başkan Aktaş, çeşitli ürünlerin de tadına bakmayı ihmal etmedi.

Yolören ve Marmaracık köylerinde de festival coşkusu yaşanırken, Kılıç Kalkan Ekibi ile Halk Dansları ekiplerinin yaptığı oyunlar ilgiyle izlendi.

Yenişehir 5. Altın biber Festivali, Cumartesi günü akşam saat 20:00’de Bahadır Tatlıöz’ün vereceği Gençlik Konseri ile son bulacak.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-festival-coskusu-devam-ediyor.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz