YENİŞEHİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

YENİŞEHİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

 

Bu yıl dolu programıyla dikkat çeken Yenişehir’in kurtuluş etkinlikleri, Kaymakam Suat Seyitoğlu’nun tebrikleri kabulüyle başladı.

 

Daha sonra Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Albay Hakan Cirit, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Emniyet Müdürü Bülent Albayrak, Jandarma Komutanı Burak Dural, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dündar, Romanya Tortoman kasabası Belediye Başkanı Chitic Lucian, Romanya, Moldova, Yavru Vatan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Oyunları ekipleri ile vatandaşlardan oluşan kortej, Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehteri eşliğinde Kaymakamlıktan, Belediye binasına kadar yürüdü.

 

 

Tarihi Belediye Binası önünde, Yenişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun canlandırılmasının ardından Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Mehmetçiğin elinden Türk Bayrağını teslim aldı.

 

 

 

 

Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, Tarihi Belediye binası balkonundan Selalar okundu.

 

 

Kurtuluş etkinlikleri Belediye Meydanı’ndaki programın sonunda, Yenişehir Kılıç Kalkan ekibi ile Romanya, Moldova ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Dansları toplulukları birer gösteri sunarlarken, Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehteri de bir konser verdi.

 

 

 

 

 

 

Kurtuluş etkinlikleri programına Yenişehir halkı yoğun ilgi gösterdi ve programları ilgiyle takip etti.

HABER: HÜLYA GEDİKLİ

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-kurtulus-coskusu.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz