YENİŞEHİR’E 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI

YENİŞEHİR’E 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI

Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediye Başkanılğı beraberliğinde ve Orman İşletme Şefliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Koyunhisar Mahallesi Muhtarlığı’ nın katkılarıyla Koyunhisar Mahallesi yolu üzerinde 15 Temmuz şehitlerimizin anısına  “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na  ağaç dikimi amacıyla düzenlenen törene; Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, İnegöl Orman İşletme Müdürü Nejdet Güdül, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

KAYMAKAM SEYİTOĞLU: ŞEHİTLERİMİZİN ANILARINI CANLI TUTMALIYIZ

Kaymakam Suat Seyitoğlu programda yaptığı konuşmada, “15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızı anmak bizim milli bir görevimizdir. Şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak ve onları anmak amacıyla ilçemizde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturuldu ve 250 şehidimiz anısına 250 fidan toprakla buluşturuldu. Bu vesileyle; 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar ile başlayan ağaç dikimi programı akabinde Kaymakam Suat Seyikoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İlçe protokolü ve öğrenciler tarafından şehitler anısına, 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'na 250 fidan dikildi. 

Programda daha sonra İlçe Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Kadri BAHTİYAR, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, ilçe protokolü ve öğrenciler, Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR başta olmak üzere 250 şehidimizin anısına fidan dikimini gerçekleştirdiler.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehire-15-temmuz-sehitleri-hatira-ormani.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz