YENİŞEHİR’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ!

YENİŞEHİR’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ!

İzmir Çiğli 2’nci Ana Jet Üssü'nde eğitim uçağının düştü. 2 pilot şehit oldu. Şehit olan pilotlardan biri, Yenişehirli Pilot Eğitmeni Yüzbaşı Yunus Bal.

Bugün saat 11.00 sıralarında, içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağının kalkıştan kısa süre düştü, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama kurtarma ekibi sevk edildi. Ancak 2 kahramanın şehit olduğu görüldü. 

ANNE BABAYA HABER VERİLDİ

Yunus Bal’ın şehit olduğu haberi, TOKİ Sites’nde oturan baba İsa ile Anne Cevriye Bal’a Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ile Garnizon Komutanı Albay Hakan Cirit verdi.

Ailenin 4 çocuğundan biri olan 37 yaşındaki Pilot Yüzbaşı Yunus Bal, evli ve 5 yaşında bir kız çocuğu babası.

YUNUS BAL KİMDİR?

Şehidimiz Pilot Eğitmeni Yüzbaşı Yunus Bal, 1981 yılında Bursa Yenişehir’de doğdu. Lise Eğitimini Yenişehir Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Şehit Yunus Bal, Hava Harp Okulu’nu bitirerek pilot oldu.

Malatya ve İzmir’de pilot eğitmeni olarak görev yapan Yunus Bal'a, 15 Temmuz’dan önce pilotluk yapamaz raporu verildi. Yunus Bal, daha sonda istifa ederek özel bir havayolu şirketinde çalışmaya başladı.

15 Temmuz sonrası Hava Kuvvetleri’ne tekrar çağırılan ve çıkan yasadan yararlanan Yunus Bal, bir süredir Hava Kuvvetleri’nde Pilot Eğitmeni olarak görev yapıyordu.

Evli ve 5 yaşında bir kız babası olan kahraman şehidimiz, kısa bir süre sonra ikinci kez baba olacaktı.

Şehidimiz Yunus Bal, 17 Şubat Cumartesi günü, Yenişehir Merkez Hatuniye Camii’nde kılınacak Öğle Namazına müteakip düzenlenen törenle, Yenişehir İlçe Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehire-sehit-atesi-dustu!.html.html

Yorumlar

  • Hakan Çimen

    Hakan Çimen

    Şehidimize Allahtan Rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun. Allah yakınlarına sabırlar versin.

  • Vatan sever

    Vatan sever

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun vatan saolsun şehidim.

Yorum Yaz