ZOR GÜNLER

ZOR GÜNLER

Sevgili dostlar…

Bu günlerde gerçekten gerek ekonomi yönünden, gerekse dış güçlerin ülkemizde kaos ortamı yaratmak ve ekonomimizi zayıflatarak ülkenin büyümesini önlemek için çevirdikleri türlü entrika oyunları artık ayyuka çıkmıştır.

Dış güçlerin hesaplayamadığı, halkımızın birlik beraberlik içerisinde duruşuyla oynadıkları oyunları bozulmuştur. Dış devletlerin piyonlarına karşı silahlı kuvvetlerimizle birlikte polisimizin gerek sınırlarımızın içinde, gerekse sınırlarımızın dışında vatan uğruna kahramanca verdiği mücadele ve en son olarak S 400 FÜZELERİN alımı bahanesiyle NATO’nun yaptığı hakaret, gerek hükümet nezdinde gerekse muhalefet nezdinde kabul edilemeyecek bir hareket olduğu belirtilmiştir.

Bir yandan bir takım mücadeleler verilirken unutulan çok önemli nokta vardır. Kaçak sigara içimi… Ucuz olduğundan dolayı çok kişinin cebindedir. Yalnız şurası aşikardır ki, bu  kaçak sigaraya ödediğimiz her kuruş, PKK’ya MERMİ-SİLAH parası olarak geri dönmekte ve o silah ve mermiler TÜRK askerine veya emniyet güçlerine karşı kullanılmaktadır! Nasıl milliyetçilik bu? Üç kuruş ucuz diye kendi kendimizi sırtımızdan vurduruyoruz. AMAN DİKKAT!

ÇİFTÇİMİN GİDERLERİ…

Sevgili dostlarım. Mazot fiyatının yükselmesiyle, üreticimin girdi masrafları da yükselmiş durumdadır. Bundan dolayı çiftçim her zaman ki gibi zorluklar içerisinde mücadele ederek yetiştirdiği ürünleri, biz tüketicilere sunmak için gösterdiği çaba ve alın teri vererek kazancı her geçen gün azalmaktadır. Tarım Bakanlığı’nın çiftçimize vereceği en önemli destek yalnızca traktörlerde kullanılacak mazotu çiftçimize ucuz bir şekilde sunabilmesidir. Bunun örneği, gemilere ve özel yatlara verilen 1.70 TL’lik mazot gibi. Aksi takdirde taşıma suyuyla değirmen dönmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Kendi kendimize gıda da yetebilinen ülke olmak için gerçekten de tarım politikasında önemli değişikler yapılması gerektiğini artık kabullenmemiz lazımdır.

Sevgili dostlarıma sigarasız ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/zor-gunler.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz