ADNAN KAMIL: SANAYİ ESNAFI TEDİRGİN OLMASIN

ADNAN KAMIL: SANAYİ ESNAFI TEDİRGİN OLMASIN

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, eski Sanayi Çarşısı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, eski Sanayi Çarşısı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Eski Sanayi Çarşısı esnafının yüreğine su serpen Adnan Kamıl, “Eski Sanayi Sitesi’nin kalkması söz konusu değildir. Esnaf arkadaşlarımız, kardeşlerimiz endişeye kapılmasın” dedi.

 

 

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Demirciler ve Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer ile oda yönetim kurulu üyeleri, Yenişehirli gazetecilerle ‘Fincan Kafe’de kahvaltıda bir araya geldiler.

 

Buluşmanın gündem konusu, Eski Sanayi Çarşısıydı. Geçtiğimiz günlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan “Reform Paketi’nde 135 sanayi sitesinin taşınması gündeme gelmiş, bu sanayi sitelerinin içinde Yenişehir’in de adı geçmişti.

 

Basında çıkan ve gazetemizde de yer bulan bu haber, Yenişehir Sanayi Çarşısını tedirgin ettiği gibi, harekete de geçirdi.

 

Haberle birlikte harekete geçen Demirciler ve Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer ve yönetim, ilk olarak AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ile görüştü.

 

 

Yusuf Süer, Adnan Kamıl’a, Yenişehir eski Sanayi Çarşısı’nın bir ‘Sanayi Sitesi’ olmadığını, dolayısıyla bu kapsama girmediklerini anlattı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl’da, konuyla ilgili yardım talep eden Demirciler ve Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer’e yardım sözü vererek, ilk olarak ortak bir basın açıklaması yapacaklarını söyledi. 

 

Fincan Kafe’de buluşan her iki taraf, sanayi çarşısının sorunları konuşurken, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl’da bir açıklama gerçekleştirdi.

 

ADNAN KAMIL: SANAYİ ESNAFIMIZ TEDİRGİN OLMASIN…

 

Adnan Kamı, “Bildiğiniz gibi Eski Sanayii diye adlandırdığımız bölgede 300’e yakın esnaf kardeşimiz faaliyet göstermektedir. Burada 50-300 m2’lik dükkânlarda Yenişehir halkımıza hizmet vermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini biliyoruz.

 

Son günlerde bu Eski Sanayiinin kapatılıp Subaşı Mahallesi arkasındaki alana taşınacağı haberi haklı olarak esnafımızı tedirgin etmiş ve üzmüştür. Bu alan esasında imalat sektörüne ait girişimciler için ayrılmış 500 m2 ile 5000 m2 arasında arsaya ihtiyacı olanlar için düşünülen bir projedir.

 

 

Biz siyasilerin amacı iktidar olmaktır. İktidar olmanın amacı da milletimize hizmet etmektir. Milletimizin, Ticaret erbabımızın istemediği, memnun olmadığı bir projeyi uygulamamız söz konusu değildir.

 

Ben; Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Sn; Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Hükümetimizin Yenişehir’deki temsilcisi olan ilçe başkanı olarak, siz esnaf kardeşlerimizin istemediği ve memnun kalmadığı bir projeyi uygulamayacağımızı burada basınımız huzurunda deklere ve beyan ediyorum. Hiçbir esnaf kardeşimiz endişeye kapılmasın.

 

10-15 gün içinde sanayimizde 1500-1600 metrelik bir yağmur suyu alt yapısı çalışması başlayacaktır ve ardından asfaltlama çalışmaları yapılacaktır.

 

Hep beraber bir çalışma yapıp, mevcut işyerlerinizin restoresi ve iyileştirilmesi için girişimlerde bulunalım. Devletimizin, Hükümetimizin uzun vadeli, düşük faizli imkânlarını sizlere sunmak için Temsilcilerinizle birlikte elimizden geleni yapmaya biz her zaman hazırız.

 

Şahsım ve Teşkilatım adına sizleri saygı ve sevgilerimi sunuyor, hayırlı işler diliyorum” dedi.

 

GEREKİRSE ORTAK BİR KOMİSYON KURULACAK

 

Eski Sanayi Çarşısı hakkında bilgi veren Demirciler ve Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer de, “Eski Sanayi Çarşısı, Yenişehir’de Yılmaz ve Çayır Mahalleleri bölgelerinde 1965 yılında kuruldu. Burada bulunan 350 dükkanın tamamı şahıslara ait. Eski Sanayi Çarşısı için gerekirse bir komisyon kuracağız. Eski Sanayi Çarşısını güzelleştirmek için ne gerekirse yapacağız” şeklinde konuştu. Yusuf Süer, Yenişehir’e yapılacak her yatırımı desteklediklerini, ancak, yapılacak yatırımlarda küçük esnafın çıkarlarının da gözetilmesi gerektiğini savundu.

 

 

HABER: MUSTAFA ACAR

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/adnan-kamil-sanayi-esnafi-tedirgin-olmasin.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz