AHMET KÖSE’DEN DAVUT AYDIN’A AĞIR ELEŞTİRİLER

AHMET KÖSE’DEN DAVUT AYDIN’A AĞIR ELEŞTİRİLER

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahnet Köse, yaptığı açıklamayla Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ı bir taraftan becerisizlikle suçlarken, bir taraftan da ağır eleştiriler sıraladı.

Ahmet Köse, Başkan Aydın için, ‘Ehliyetsiz, vizyonsuz ve beceriksiz’ ifadelerini kullanırken, ‘ Kişilere, kurumlara ya da kendinden olanlara hizmet edenler günü geldiğinde halktan hak ettigi karşılığı alacaktır’ dedi.

CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse’nin eleştiri dolu açıklaması ise şöyle: 20 yıldır hiç değişmeyen ve gelişmeyen şehir, Yenişehi'de yerel seçimlerin ardından 3 yıl gecti. 4. yıla girdik. Bu süre zarfında Yenişehir halkının yaşamını kolaylaştıran, beklentilerini karşılayan, Yenişehir'de olumlu manada bir değişiklik oldu mu? Bu sorunun cevabını üç yıl önceki durumla bu günkı şartları karşılaştırarak arayalım. ASLINDA HER ŞEY AYNI, HATTA DAHA KÖTÜ. Kimse kendini kandırmasın.

Üç yıl önce sehrin öncelikli ihtiyacları neyse bu gün de aynı hatta daha fazladır.

* Sebze hali
* Otopark
* İşsizlik
* Pahalılık
* Tarım ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin yüksekliği, para etmeyen, pazarlanamayan, tarlada kalan ya da tüccara kaptırılan ürünler.
* Hızlı tren
* Tarım alanlarında soygun ve hırsızlık
* Tarıma dayalı sanayi
* Oto test merkezi
* Mezbaha
* Kapanmak üzere olan havaalanı
* Üniversite
* Fen lisesi
* Merkezi sistemle öğrenci alan anadolu lisesi
* Yenişehir - Bilecik yolu
* Yenişehir - İnegöl yolu
* Öğrenci yurdu
* Kaymakamlık binası
* Belediye binası
* Modern buğday pazarı
* Ay çiçeği kurutma tesisi
* Soğuk hava ve paketleme tesisi
* Gündoğan, Tabakhane, Hidirbali, Çayır, Yeni,    Ulucami mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm.
* Toki
* Kanalizasyonu açık alana akan mahalleler
* Hayvan barınağı ve sokak hayvanları
* Doğa katliamı ve tepkisizlik
* Kirazlıyayla maden ayrıştırma tesisi
* Boğazköy barajında sulama suyundaki zehir ve kimyasallar.
* Gökçesu ve diğer köylerde, rehabilite edilmemiş mermer ocaklarından kalan devasa çukurlar. Meteor düşmüş gibi...
* Primini tam ödediği halde emekli olamayan yüzlerce ve günü geldiğinde aynı sorunu yaşayacak binlerce çiftçi.
* İflaslar, intiharlar ve ağır faturalar nedeniyle kapanan dükkanlar.
* Sokaklarda dilencilik
* Uyuştu kullanımında artış
* Çöp konteynırı ve pazar artıklarından gıda toplayanlar.
* Yoksulluk
* Kadın sığınma evi
* İçilemeyen musluk suyu
* Pahalı ekmek
* Asfaltsız sokaklar ve köy yolları
* Pahalı ulaşım, otobüsü olmayan köyler
* Bir çok branşta doktoru olmayan hastane
* Yok edilen şeker pancarı, tütün, çeltik, domates....
* Borca batmış çiftçi ve esnaf
* 10-15 yıllık çam ormanlarının gençleştiriyoruz diyerek  kesilp mobilya patronlarina peşkeş çekilmesi .
* Çalıştırılmayan kent konseyi
* Kültürel ve sosyal alanlar
*.....
*......
*......

Bu listeden de anlaşılacağı üzere vatandaş "karnım aç, işsizim, geçinemiyorum, malımı satamıyorum, yem pahalı, mazot, gübre, elektrik, dogalgaz, su pahalı, temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyorum,  ürünümü soyguncular ve hırsızlar topluyor" diyor. Üniversite öğrencileri barınamıyoruz, karnımız aç diyor.

Peki bu talepleri dikkate almayan Yenişehir Belediyesi ne diyor; "Alın size millet bahçesi. Yatın, yuvarlanın, bütün dertleriniz biter".

Yenişehir insanı genelde köy kökenli, herkesin bir miktar toprağı var. Bağı bahcesi ve köyde evi var. Yani millet bahçesi bir ihtiyaç değil. Buraya harcayacağınız parayla salça fabrikası yapın, konserve fabrikası,  yem fabrikası veya turşu fabrikası yapın. Ya da bu parayla uygun bir alana çok katlı yada yer altı oto parkı yapın. Ya da 500 kişilik bir öğrenci yurdu. Yurt olursa konut kiraları da makul seviyelere iner. Çocuklar karanlık odaklarca istismar edilemezler.

Eskişehir örneğinde de olduğu gibi, Bir şehrin en büyük şansı vizyon sahibi bir belediye başkanıdır.  Yanı sadece halkın başkanı olmak önemlidir. Kişilere, kurumlara ya da kendinden olanlara hizmet edenler günü geldiğinde halktan hak ettigi karşılığı alacaktır.

Buraya park yapayım derken, buradaki ağaçları kesmek, yeşili yok etmek ehliyetsizlik, vizyonsuzluk ve beceriksizliktir. Zaten ilçenin ormanlarını traşlayan bakanlığa, Kirazlıyayla'da atık barajı için onlarca dönüm alanda ağaç katliamı yapan firmaya ses çıkaramayan, belediye arazisinin maden firması tarafından kullanılmasına sessiz kalan bir belediye başkanınından başka ne beklenebilir ki?

Yukarıda bahsettiğim sorunlardan kendi insiyatifinde olanların hiç birini gündemine almayan, hükumetin sorumluluğunda olanlar içinde hiç bir bakanlığın kapısını çalmayan bir belediye başkanını Yenişehir halki hak etmiyor.

23 Nisan’da Atatürk Anıtına gelip, çelenk koymayan, Kirazlıyayla halkınin feryadına sessiz kalan, Belediye faaliyetlerinin yürütülmesinde kendi yetki alanına girilmesine müsadé eden, örgütünün güdümünden ve denetiminden kurtulamamış, ipleri elinde tutamayan, projelerin öncelik ve önem sırasına bakmadan halkın parasını çar çur eden, otopark için kaynak yokluğundan yakınırken milletin parasıyla her köyün girisine bilboard yapıp kendi resmini asan, bilboard götürdüğü köylere hizmet götürmeyen, reklam, ağırlama,  haberleşme, hediye, ödül, ilan adı altında milletin parasını savuran bir başkanı ve anlayışı Yenişehir halkı hak etmiyor.

Millet iktidarında öncelik iş, aş, eğitim, doğa ve insan olacak. Belediye partinin değil halkın olacak, başkan da halkın başkanı olacak.  Başkan çalışma arkadaşlarını ehliyet, liyakat, saygı ve yetenek gibi vasıflara bakarak belirleyecek. Belediye kadrolarında veterinerler ve ziraat mühendisleri olacak ve köylüye ve üreticiye ücretsiz hizmet verecek. Tıpkı Ankara gibi, Antalya gibi, Istanbul gibi, Eskişehir gibi....

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ahmet-koseden-davut-aydina-agir-elestiriler.html.html

Yorumlar

  • Hakan karalar

    Hakan karalar

    Adam haklı 4 sene olucak hiçbirseyde yaptıgı yok keşke oy vermeseydi bu millet onu yapicam bunu yapicam dedi hani hiç birsey gormuyoruz belediye baskanı biran önce degişmeli gelen koltuga oturuyor hicbirsey yapmiyor bari adam akıllı bi insan çıkar illa

Yorum Yaz