AYÇİÇEĞİ KURUTMA TESİSİNDE SONA GELİNDİ

AYÇİÇEĞİ KURUTMA TESİSİNDE SONA GELİNDİ

Yenişehir’de ayçiçeği üreticilerini son derece rahatlatacak olan ‘Ayçiçeği Kurutma Tesisi’nde sona gelindi. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Barcın Mahallesi girişindeki ayçiçeği kurutma tesisinin, 21 Ağustos Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

 

 

Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Barcın Köyü girişinde 5 bin m2 alana ‘Ayçiçeği Kurutma Tesisi’ yapıyor. Yaklaşık 20 gündür hummalı bir şekilde süren çalışmalarda sona gelindi. Betonu atılan tesis, birkaç gün içinde hizmet vermeye başlayacak.

 

 

BİR BÜYÜK SORUN DAHA ÇÖZÜME KAVUŞACAK

 

Barcın Köyü girişindeki Ayçiçeği kurutma tesisi çalışmalarını yerinde inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, tesisin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, büyük bir sorunun çözüme kavuşacağını söyledi.

 

 

21 AĞUSTOS PAZARTESİ GÜNÜ AÇILACAK

 

Ayçiçeği hasadının başladığını ve kullanılacak alanı sezona yetiştirmek için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Başkan Çelik, “Yaklaşık 20 gündür tesisi yetiştirmek için çalışıyoruz. Tesise 4 metre dolgu yaptırdık. Şimdi de beton dökme işini bitiriyoruz. Tesisin hazır hale gelmesi için birkaç gün daha sulanması gerekiyor. Sulama işi bitiminde tesisi hizmete açacağız. Allah’ın izniyle bir aksilik olmazsa Ayçiçeği Kurutma Tesisini 21 Ağustos Pazartesi günü çiftçimizin hizmetine sunacağız. Yenişehir ve çiftçimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

Başkan Çelik, tesisin çevre köy üreticileri dışında, Yenişehir Merkezinde de ayçiçeği üreticiliği yapan kişilere hizmet vereceğini söyledi.

 

 

 

HABER: NİHAT BIÇAK 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/aycicegi-kurutma-tesisinde-sona-gelindi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz