BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: HIZLI TREN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: HIZLI TREN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi'ne kesintisiz ulaşımın sağlanabilmesi amacıyla projelendirilen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca yaptırılacak Emek - Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nın temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasındaki hızlı tren hattı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

27 MİLYAR 485 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da son 19 yılda Bursa’nın sadece ulaşım ve iletişim altyapısına 12 milyar 830 milyon lirası Yap-İşlet-Devret kapsamında olmak üzere yaklaşık 27 milyar 485 milyon liralık yatırım aldığını söyledi. Bursa’nın 2003’te 194 kilometre olan bölünmüş yolunu 598 kilometreye çıkardıklarını ifade eden Karaismailoğlu, İstanbul -Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Bursa Çevre Otoyolu, Bursa-İnegöl-Bozüyük-Ankara Sınırı Yolu, Bursa-Karacabey Yolu, Bursa-Mudanya gibi nice yolu, bölünmüş yol haline getirdiklerini hatırlattı.

HIZLI TREN’DE ÇALIŞMALAR 2 KESİM HALİNDE DEVAM EDİYOR

Bursa’yı demiryolu konforu ve hızı ile yeniden buluşturmak için çalıştıklarını kaydeden Karaismailoğlu, “Ankara-İstanbul YHT hattına bağlantılı olarak Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasında hızlı tren hattı inşa ediyoruz. Şu anda, 106 kilometre uzunluğundaki Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasında iki kesim halinde yapım çalışmalarımız devam ediyor. 56 kilometre uzunluğundaki ilk kesim olan Bursa-Gölbaşı-Yenişehir hattında altyapı çalışmalarında yüzde 74,8 fiziki ilerleme sağladık. 50 kilometre uzunluğundaki Yenişehir-Osmaneli’nin arasında da çalışmalara başlıyoruz” diye konuştu.

Haber: Nihat BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/bakan-karaismailoglu:-hizli-tren-calismalarimiz-suruyor.html.html

Yorumlar

  • Aysun

    Aysun

    Ototest merkezi nde son durum nedir

Yorum Yaz