BİTTİĞİNDE 1.200 KİŞİ ÇALIŞACAK

BİTTİĞİNDE 1.200 KİŞİ ÇALIŞACAK

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kurulan YESAN Yenişehir Küçük Sanayi Sitesi temeli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Subaşı köyündeki tören, Hisarcıklıoğlu’nun programının uzaması nedeniyle geç saatlere sarktı. Hisarcıklıoğlu, elinde olmayan bu durum yüzünden törene katılanlardan helallik istedi.

Temel atma töreninde konuşan Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, küçük sanayi sitesi hakkında bilgiler aktardı. Başkan Torun, ‘Bu büyük tesisin kuruluşu çok şükür bizlere nasip oldu. Burası bitiğinde Yenişehir’e büyük katkı sağlayacak. Sanayi sitesinde 1.200 kişinin çalışacağını tahmin ediyoruz. Yenişehir’e, Bursa’ya ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederim’ dedi.

HİSARCIKLIOĞULU: YENİŞEHİR BURSA’NIN CAZİBE MERKEZİ

Osmanlı’nın ilk başkenti, gaziler kenti Yenişehir’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Bugün önce Bursa TB’nin yeni hizmet binasının ve Karacabey’de Odamız ve Borsamız tarafından yapılan okulların açılışlarını gerçekleştirdik. İznik’te TOBB olarak yapacağımız okulun temelini attık. Şimdi sizlerle birlikteyiz. Yenişehir TSO’muz tarafından Yenişehir’e kazandırılacak sanayi sitesinin temelini atacağız” dedi.

Yenişehir’in Osmanlı’nın, beylikten devlete dönüştüğü yer olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Osmanlı’nın kuruluşu burada ilan edildi, ilk hutbe okundu. Osman Gazi, devletin alameti olan ilk sikkeyi burada bastı. İlk ferman burada çıktı, düzenli ordu burada toplandı. Yenişehir bugün de tarıma uygun bereketli topraklarının yanı sıra, hızla gelişen ekonomisiyle, birçok önemli sanayi tesisine de ev sahipliği yapıyor. OSB, havalimanı, hızlı tren, Gemlik Limanı'na yakınlığı, Yenişehir için büyük avantaj. Ayrıca toprakların üçte ikisi tarıma elverişli.

 

Kısaca Yenişehir; Bursa'nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odamız da Yenişehir ekonomisinin gelişmesi ve kalkınması için durmadan çalışıyor. Yenişehir TSO başkanımız, Ankara’da mesai arkadaşım. Orhan kardeşimle KOBİ Politikaları Kurulunda birlikte çalışıyoruz. Bilgisinden ve tecrübesinden faydalanıyoruz. Sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil ediyor” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır diyerek, “Bugün temelini attığımız sanayi sitesi ile Yenişehir ekonomisine en güzel katkılardan birini daha sağlamış oluyorsunuz. İnşallah burada girişimcilerimiz hayırlı ve bereketli kazançlar elde edecek. Yine burada çalışan kardeşlerimiz evine ekmek götürecek” dedi.

Yenişehir’e okul müjdesi veren Hisarcıklıoğlu, “Hem Orhan hem de Saim kardeşim, TOBB olarak Yenişehir’e bir okul yapmamızı istemişlerdi. Biliyorsunuz 81 ile 81 okul yaptık. Çok şükür şimdi sıra ilçelerimize geldi. Bu kapsamda TOBB YK olarak aldığımız kararla, Yenişehir’e bir okul kazandıracağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/bittiginde-1200-kisi-calisacak.html.html

Yorumlar

  • Ali

    Ali

    Ototest merkezi ne oldu.Birisi çıkıp açıklasın.

Yorum Yaz