BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİŞEHİR’E HİZMET YAĞMURU

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİŞEHİR’E HİZMET YAĞMURU

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Yenişehir’de projelendirilen Terziler Göleti ile bölgede düzenlenen yol çalışmalarının açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her köşesinde devam eden hizmetlerinin Yenişehir’de de gerçekleştirildiğini ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe halkına verdiği sözleri tuttuğunu söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Yenişehir’de projelendirilen Terziler Göleti ve bölgede düzenlenen yol çalışmalarının açılışı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her köşesinde devam eden hizmetlerinin Yenişehir’de de gerçekleştirildiğini ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe halkına verdiği sözleri tuttuğunu söyledi.

 

 

Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarına hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalarından tüm ilçeler nasibini alıyor. Bursa’da kente değer katan yatırımlarını tüm ilçelere ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir İlçesi’nin Terziler Köyü Mahallesi’nde projelendirilen Terziler Göleti ile bölgeye kazandırılan 11,2 kilometrelik yolu hizmete açtı.
Bursa’ya eserler kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Terziler Sulama Göleti’nin açılışında yaptığı konuşmada, Yenişehir’de verdikleri sözleri tuttuklarını söyledi. Bursa’da kırsal kalkınmanın önemine değinen Başkan Altepe, “Güçlü şehirlerle birlikte güçlü bir Türkiye’yi oluşturmak için çalışıyoruz. Artık yerel yönetimler her konuda çalışıyor. Bizim ilgilenmediğimiz konu yok. Biz Bursa’nın yeşillenmesiyle ilgili de çalışıyoruz. Bursa’nın tarihinin ayağa kalkmasıyla da ilgileniyoruz. Bu alanlarda dünya çapında en üst sıralara geldik. Tarımın gelişmesi ile de ilgileniyoruz, turizmin, ticaretin ve sanayinin gelişmesiyle de ilgileniyoruz. Türkiye, ilkleri Bursa ile yaşıyor ve devam edecek” diye konuştu.

 

 

BURSA HIZLA GELİŞİYOR

 

Başkan Altepe, Bursa’nın her alanda en önde olduğunu ifade ederken, “Tarıma ve kırsala yapılan hizmetlerde birinci sıradayız. Şu anda bu yaptığımız çalışmalar, dünya tarafından takip ediliyor. Bursa, hızla gelişiyor. Başkalarına konuşmak, bizlere de eser bırakmak düşüyor. Bizler insanımızın yüzünü güldüren eserleri önemsiyoruz, kırsal kesimin gelişmesini istiyoruz. Kırsalda üretimin artmasını, üreticinin daha fazla kazanmasını ve göçün önlenmesini ve buradaki halkımızın mutlu olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Eskiden uzun zaman alan işlerin artık Büyükşehir Belediyesi ile daha kısa zamanda çözüme ulaştığını belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi Terziler’e uğradı, başkan söz verdi, programa aldı, bir sene sonra inşaat başladı, 3. sene de açılış yapıldı. Hatta evvelden gölet yapılıyordu, sulama yok. Biz birçok yere gittik, yıllar olmuş gölet bitmiş, sulama hattı yok. Biz sulama hattını da ihale ettik o da yapılıyor. Köyün içinde de altyapı yapılıyor. Çünkü artık çalışma dönemi, hizmet dönemi…” dedi.

 

 

YENİŞEHİR ŞANSLI

 

Bursa’nın kaynaklarıyla kırsalın da hizmete kavuştuğunu anlatan Başkan Altepe, “Yenişehir, şanslı ilçe. Biz sözümüzde duruyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan Bursa bir yandan da Yenişehir ile ilgili yatırımlarımızı hızla sürdürüyoruz. BUSKİ burada 161 km içme suyu, 147 km kanalizasyon, 47 km yağmursuyu ve 75 km asfalt çalışması yaptı. Gölet ve sulama sistemleri ile birlikte 3 yılda yapılan yatırım 86 milyon TL (86 trilyon) ve devam edenlerle birlikte 132 milyon TL’yi (132 trilyon) bulacak, bu dönemin sonunda” dedi.

 

Yenişehir’e yatırımların süreceğine işaret eden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda devam eden yollardan tarihi eserlere ve spor tesislerine kadar tüm projeler bittiğinde ilçenin 242 milyon TL’ye ulaşan yatırıma kavuşacağına işaret etti.

 

 

6 MİLYON DEĞERİNDE

 

Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir’deki büyüme ve gelişmenin de süreceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Hizmetler devam edecek. Göletle birlikte Terziler ve civarında yapılan yollar, toplamda 6 milyon TL (6 trilyon) tutuyor. Gölet, yıllardır beklentiydi, ancak Büyükşehir ile birlikte çözüldü. Yatırımlara hızla devam ediliyor. Göletle sulamaya açılan saha yaklaşık 3 bin 700 dekar ve 642 bin metreküp faydalı depolama hacmine sahip olan gölet, Terziler ve çevresine hizmet edecek. Yaklaşık 300 haneye yakın insanın faydalanacağı gölet, 3 milyon TL’ye (3 trilyon) mal oldu” dedi.
Yenişehir’deki yol çalışmalarını da anlatan Başkan Altepe, Yenişehir – Köprühisar, Terziler ve Eyerce mahallelerini birbirine bağlayan yol ile Terziler - Hayriye mahalleleri ile Hayriye - Köprühisar mahalleleri arasında toplam 11,2 kilometre yol çalışması bittiğini, yaklaşık 35 bin ton kaplama yapıldığını ve toplamda 3 milyon TL harcandığını sözlerine ekledi.

 

BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİ YENİŞEHİR’İ SEVİNDİRDİ

 

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ilçenin değerine değer kattığını belirterek Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Çelik, ilçedeki 71 mahallede de güzel hizmetlere devam edileceğini sözlerine eklerken, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bütünşehir uygulamasıyla ilçelerde yapılan yatırımların kentin gelişiminde çok önemli ve heyecan veren adımlar olduğunu söyledi.
Yenişehir Terziler Mahallesi Muhtarı Selami Ceylan da 40 yıldır beklenen göletin yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, Yenişehir’e ve Terziler’e hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından göletin açılışı gerçekleştirildi.

 

Programda ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’e kazandırılan ve ilçeye canlılık kazandıracak ‘BESAŞ Süt Dünyası’ adlı tesisin de açılışı yapıldı. Başkan Altepe, burada yaptığı konuşmasında vatandaşların mekanda BESAŞ ürünlerine ulaşabileceğini ve kahvaltı edip çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri sosyal bir alanın oluşturulduğunu belirtti. Yenişehir’e yakında kazandırılacak süt ürünleri fabrikasının çalışmalarının da sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, ayrıca ilçede Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan Sertaç Dübek Parkı’nın açılışı ile kadınlar spor salonunun temel atma törenine de katıldı.

 

 

HABER: HÜLYA GEDİKLİ

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/buyuksehirden-yenisehire-hizmet-yagmuru.html.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz