ÇARŞI ESNAFI’NDAN AY YILDIZLI AŞURE

ÇARŞI ESNAFI’NDAN AY YILDIZLI AŞURE

Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure ikramları devam ederken, Yenişehir Çarşı esnafının dağıttığı Ay Yıldızlı Aşure ilgi odağı oldu.

Yenişehir Çarşı Esnafı ile Hacı Hasan Camii cemaati birlikte Aşure organizasyonu düzenledi.

2. Geleneksel Aşure Günü adı altında düzenlenen ve 6 bin kişiye ikram edilen Aşure ikramına Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclisi üyeleri, daire amirleri ve Yenişehirli vatandaşlar katıldı.

KAYMAKAM SEYİTOĞLU: İNŞALLAH AY YILDIZLI AŞURE GELENEK OLUR

Aşure ikramı öncesi vatandaşlara yönelik konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu, Aşure’nin bereket ve zenginlik olduğunu söyledi. Seyitoğlu, “Osmanlı’nın ilk başkenti Yenişehir’de de böyle bir etkinlik olması hakikaten anlamlı. Bu hayra katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin. Gördüğünüz gibi Aşure kazanının üstünde Ay-Yıldız var, umarım bu ay yıldızlı aşure gelenek haline gelir. Biz ay yıldızlı bayrağımızın sevgisini içimize nakşedebilen bir milletin evlatlarıyız. Allah bayrağımızı gönderden asla indirmesin. Bu vesileyle hepinize afiyet olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Cuma çıkışı gerçekleşen aşure ikramına, Yenişehirli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Aşure ikramı esnasında Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehteri de bir konser verdi.  

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/carsi-esnafindan-ay-yildizli-asure.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz