ÇİFTÇİYE BİR HİZMET DAHA

ÇİFTÇİYE BİR HİZMET DAHA

 

Yenişehir Belediyesi’nin, Yenişehir Barcın Köyü girişinde 5 bin m2 alana ‘Ayçiçeği Kurutma Tesisi, gerçekleşen açılış ile hizmete girdi.

 

 

Açılış törenine, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dündar, Barcın Köyü Muhtarı Ali Yıldız ile ayçiçeği üreticileri katıldı. 

 

 

Ayçiçeği Kurutma Tesisleri açışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Tesisin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, büyük bir sorun çözüme kavuştu. Barcın, Demirboğa, Cihadiye, Dereköy, Karaköy, Kirazlıyayla, Reşadiye köylerini kapsayacak ve bölgeye hizmet edecek belediyemize ait tesis üreticimiz için çok önemliydi. Tesis, 5 bin m2 alanda toplam 4.500 m2’lik çelik hasırlı betonarme olarak yapıldı. Çiftçimize hayırlı olmasını diliyor, kendilerine bereketli işler temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

Başkan Çelik son olarak, “Daha önce Yolören’e yaptığımız kurutma tesisini şimdi ise bu bölgeye yaptık. Hemen devamında Koyunhisar köyümüze ayçiçeği Kurutma tesisleri yapacağız” dedi.

 

 

HABER: FATİH AK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ciftciye-bir-hizmet-daha.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz