DEVLETİN MALI YOKTUR YETİMİN MALI VARDIR

DEVLETİN MALI YOKTUR YETİMİN MALI VARDIR

'Devletin malı' diye bir şey yoktur, 'öksüzün yetimin malı' diye bir şey vardır. Hasbelkader seçilip işbaşına gelenler ne oldum delisi olup çıkıyorlar. Mal bulmuş Mağribi gibi heyecandan görevlerini unutuyor ne yapacağını şaşırıyorlar. Bi dur! Önce derin bir nefes al, sonra düşün. Daha önce böyle bir hakkın ve imkanın yok idi, şimdi sahip oldun AMA NASIL!

1- Bu durumun sana emanet olduğunu unutma!

2- Bunun için 'alın teri' dökmedin.

3- Bu kazanılmış değil, verilmiş bir haktır.

4- Milletin emanetinden sana sadece bekçiliğini yapmak düşmektedir.

5- Yetimin malı 'ATEŞ'tir yersen yanarsın, yedirirsen yanarsın.

6- Halka hizmet etmek, HAKKA hizmettir.

Yapamayacaksan bu makama talip olmayacak yerinde oturacaksın. Devletin bu gibi yerlerini işgal eden herkes bunu böyle bilmeli.

Hak sahibi hakkını alıncaya kadar o idarecinin yanında güçlüdür. Kendisine hakkı verildikten sonra idareci güçlenecektir. Bu iş için seçilmişler yanlarında panzehirleriyle dolaşmaya itina göstermeli, makam zehirlenmesine karşı tedbirli davranmalıdır. Panzehiri nedir? 'Allah korkusu.' Biliyoruz ki Allah'ın rahmeti gazabını geçmiştir. Buna güvenip karınlarını ateşle dolduranlar bundan uzaktır. Allah adaleti insanlara, 'EL HAK' ismini kendisine yazmıştır.

Bunun karşılığını dünyada verecek, ahirette de rezil ve rüsva olmaktan kurtulamayacak.

'Bir kavme olan düşmanlığınız sizi adaletsiz davranmaya sürüklemesin.' KK

Hz. Peygamber fakirdi diyerek anlatanlar, bundan rant elde edenler, Hz. Ömer çok adaletli idi diyerek devletin mumunu söndürüp kendi işinde kendi mumunu yakardı edebiyatı yapıp bu iki örnekte olduğu gibi olamamayı neye borçludurlar?

Kendini şımartan ve haklı gören, hevasının kötü gidişatını terbiye edemeyen yönetici olmasın, gitsin kendi işinde yönetici olsun. Bu işler VEBALLİ işlerdir, 'organize işler' değil. 'Devletin malı deniz yemeyen keriz' mantığı ile hareket edecekseniz bilin ki DEVLETİN MALI YOKTUR, YETİMİN MALI vardır. O da sizi boğar.
Hikmetli olun hikmetle kalın.

'Gün gelecek, herkes iyilik ve kötülük namına ne yapmışsa bütün hepsinin önüne konulduğunu görecek; ama o zaman günahlarından köşe bucak kaçmak isteyecek. Allah sizi emirlerine karşı gelmeme konusunda uyarıp sakındırıyor. (Bilin ki) Allah kullarına karşı çok şefkatlidir.' Al-i İmran suresi 30.

Selam ve dua ile
 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/devletin-mali-yoktur-yetimin-mali-vardir.html.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz