DIRANCI HELVA’DAN İKİNCİ ŞUBE

DIRANCI HELVA’DAN İKİNCİ ŞUBE

91 yıldır Yenişehir’de doğal Tahin üretim yapan ailenin 3. kuşak üreticisi Burçin Dırancı, Yenişehir Siteler bölgesine 2’inci şubesini açtı.

Yenişehir’de çarşı içinde faaliyet gösteren Dırancı Helva, Siteler bölgesinde bulunan Yenigün Mahallesi Güldeste Caddesi’nde 2’inci şubesini açtı.

Açılışa, Burçin Dırancı’nın ailesi, arkadaşları ve sevenlerinin dışında, Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Suat Seyitoğlu, ‘Helvanın Yenişehir için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Yenişehir’de Helva kültürü oldukça gelişmiş durumda. Ancak Yenişehir helva için mutlaka ‘Coğrafi işaret’ almalı. Bu vesileyle yeni açılan işyerinin hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Genç girişimci Burçin Dırancı ise ‘Bu bölgeye şube açmamız konusunda yoğun istek vardı. Biz de dost ve müşterilerimizi kıramadık. Dırancı Helva bundan böyle siteler bölgesinde de faaliyet gösterecek. Tüm Yenişehirli hemşehrilerimizi yeni açtığımız işyerimize bekliyoruz’ diye konuştu.

Açılışın ardından misafirlere helva ikramı gerçekleşti.    

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/diranci-helvadan-ikinci-sube.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz