GELECEĞİN PİLOTLARI YENİŞEHİR'DE YETİŞECEK

GELECEĞİN PİLOTLARI YENİŞEHİR'DE YETİŞECEK

Geleceğin pilotları bundan böyle Bursa Yenişehir'de yetişecek.

Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) bünyesinde kurulan UTEK Uçuş Okulu A.Ş., Bursa’da bir ilki hayata geçirerek pilotluk eğitimi verecek bir okul kurdu. Yenişehir Havalimanı’nda eğitime başlayan okulda, ilk etapta PPL Hususi Pilot Lisansı ile LAPL Hafif Hava aracı Pilot Lisansı verilecek. Pilot Lisansı alacaklar, 45 saatlik uçuş eğitimine tabi tutulacaklar.

Okul açılışı Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Emniyet Müdürü İlhami Araali, Yenişehir Havalimanı Müdürü Recep Pak, UTEK Uçuş Okulu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yenişehirli Hemşehrimiz Ferdi Tercanlıoğlu ile UTEK Uçuş Okulu A.Ş.Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Okul açılışının ardından UTEK Uçuş Okulu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hemşehrimiz Ferdi Tercanlıoğlu, pilot adaylarına teorik derslerin verileceği sınıfta bir basın açıklaması yaptı. Tercanlıoğlu, ‘Bursa’da büyük potansiyel var ancak, ben pilot olacağım diyen biri başka illere gitmek zorunda kalıyor. Bursalı işadamları olarak ilimize bu şekilde katkı koymak istedik ve UTEK’i kurduk. Hemen hangar ve 2 adet tek motorlu eğitim uçağı satın aldık’ şeklinde konuştu.

‘UTEK kar amaçlı değil’ diyen Ferdi Tercanloığlu, Bursa’da yapılamayan bir işi yapıp gençlere ve kent ekonomisine fayda sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise, okulun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve okulun hem Yenişehir, hem Bursa’ya değer katacağını söyledi.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/gelecegin-pilotlari-yenisehirde-yetisecek.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz