HAYATINI KEDİLERE ADADI

HAYATINI KEDİLERE ADADI

Gıda Mühendisi Arzu Şerefoğlu, hayatını adeta kedilere adamış durumda. Arzu Şerefoğlu, yaklaşık 100 kediye bakıyor.

İnegöllü Gıda Mühendisi Arzu Şerefoğlu, 25 kediye evini açarken, İnegöl Kültürpark’ta bulunan Pisihbahçe’de ise 80 kediye bakıyor, kedilerin tedavisinden yiyeceğine kadar tüm ihtiyaçlarını gideriyor.

5 yıldır kendini kedilere adayan Arzu Şerefoğlu, emekli maaşını kedilerin ihtiyaçları için harcadığını dile getiriyor. Herkes tarafından takdir edilen Şerefoğlu, desteğe ihtiyaç duyduğunu da vurguluyor.

DÜZENLİ VETERİNER DESTEĞİ BEKLİYOR

Arzu Şerefoğlu, ‘5 yıldır İnegöl Kültürpark’ta bulunan Pisihbahçe’nin sorumluluğu benim üzerimde. Şu an burada 80 kedi var. Bu sayı dönem dönem artıyor ya da azalıyor. Buraya kedi bırakanlar olduğu gibi, kedi sahiplenenler de oluyor. Kedilerin her gün sabah akşam yiyeceklerini veriyorum. Tedavilerini kendi imkanlarım ile karşılıyorum. İğnelerini vuruyorum. İnanın emekli maaşımı kedilere harcıyorum. Tek başıma zorlandığım anlar oluyor. Bazen hayvanseverlerden mama desteği alıyorum ancak, buraya düzenli veteriner gelmesi şart. Bunun için destek bekliyorum’ şeklinde konuştu.

HAYVANLARA DAHA DUYARLI OLUNMASINI İSTİYORUM

Kendi evinde de yaklaşık olarak 25 kedi baktığını kaydeden Şerefoğlu, ‘Kedilerimden kendime zaman ayıramıyorum. Bundan hiç şikayetçi değilim. Kedileri çok seviyorum ve kendimi onlara adadım. Herkesin hayvanlara karşı daha merhametli ve duyarlı olmasını istiyorum. Bu dünya sadece bizim yaşam alanımız değil. Dünyayı hayvanlarla paylaşmamız gerek’ dedi.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/hayatini-kedilere-adadi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz