HEDEFİ MİLLETVEKİLLİĞİ Mİ?

HEDEFİ MİLLETVEKİLLİĞİ Mİ?

Şafak Erdem… 2019 yılında aday gösterildiği CHP’den Yenişehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Şimdilerde de ise hedefinin Milletvekilliği olduğu konuşuluyor.

Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Şafak Erdem’in, gelecek dönem milletvekilliğine soyunduğu, bunun içinde maden karşıtlığından bir kahramanlık hikayesi oluşturup, madenin, kendini öne plana çıkarmak için bulunmaz bir fırsat olduğunu söylediği kulislerde dolaşıyor. Hatta Erdem’im bazı gazetecilere ‘Abi, ben henüz acemiyim beni idare edin’ dediği de yine ortaya atılan iddialar arasında...

‘TARZI; KAÇAK DÖVÜŞMESİ’

Ziraat Mühendisi olan CHP Meclis Üyesi Şafak Erdem ile ilgili iddialar bunlarla da sınırlı değil. Ziraat Mühendisi, ancak mesleğini icra etmemiş olan Erdem’in, farklı alanlarda, özel teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren hemen hemen her konuda bir iddia ve fikir beyan ettiği konuşuluyor. Şafak Erdem’in suçladığı muhataplarının ‘Hodri meydan, gelin uzmanlarınızı da alın halkın önünde bu konuyu tartışalım’ demesine rağmen, her zaman kaçak dövüştüğü söyleniyor. Şafak Erdem atlama tahtası olarak gördüğü son olay, Kirazlıyayla köyündeki Meyra Madencilik. Erdem’in, bu süreci ağzına doladığı ve hemen hemen her madende kullanılan sloganlarla sürdürdüğü belirtiliyor.

KÖYLÜLERİ TOPLANTIYA GİTMEMESİ İÇİN TEK TEK ARADI MI?

Şafak Erdem hakkında öyle bir iddia ortaya atıldı ki, yenilir yutulur cinsinden değil. Ortaya atılan iddiada, geçen hafta Kaymakamlık tarafından düzenlenen ve Kaymakam başta olmak üzere Çevre İl Müdürü ve birçok uzman akademisyenin de yer aldığı toplantıya halkın gelmemesi için, köylüyü aradığı ve toplantıya gitmeyin diye baskı yaptığı, hatta bilgilendirme toplantısına köylünün gitmemesi için tek tek aradığı söyleniyor. Erdem’in, bilgilendirme toplantısına gidenleri ise, maden taraftarlığı ile suçlayıp, bazı gazetecilere iftiralara varan yazılar yazdırdığı için köylünün Şafak Erdem’den çekindiği de son zamanlarda köyde dillendiriliyor.

SİYASİ RANT İÇİN KÖYLÜYÜ MÜ KULLANIYOR?

İsmini vermek istemeyen bir Kirazlıyaylalı vatandaş, Şafak Erdem’in Kirazlıyayla köyünü kullanmasından oldukça rahatsız olduklarını dile getirdi. Kirazlıyayla köyü sakini, ‘Şafak Erdem, halkın bilgilenmesinden, gerçekleri öğrenmesinden neden korkuyor? Yoksa köylünün gerçekte madenin zararlı olmadığının bilimsel verilerle öğrenmesinden mi korkuyor! Şafak Erdem neredeyse haftada bir gün eline mikrofonu alıp köy meydanında hazırladığı dövizleri köylünün eline tutuşturmaktan başka bir şey ortaya koyamıyor. Ve kendi siyasi rantı için bizi kullandığı da apaçık görülüyor. Şafak Erdem ayrıca, köye çıkmak için hafta sonlarını seçiyor. Çünkü köylümüz bu eyleme katılmak ve devlete karşı durmak istemiyor. Bu nedenle meydanda sayıca az görülen görüntü oluşuyor. Bunu kapatmak için de köy dışından kişiler getirerek, köy meydanında o köydenmiş gibi görüntü oluşturmaya çalışıyor. Geçenlerde düzenlediği toplantıya kimsenin ilgi göstermemiş olması ve sosyal medyada yakınması ise bu iddialarımızı güçlendiriyor.

DEVLET KURUMLARININ GÜVENİNİRLİĞİNİ ZEDELİYOR

Şafak Erdem’in, konuşmaları ve iddialarında devleti hedef aldığı ve Meyra Maden’e verilen izinlerin doğru olmadığı konusunda sürekli halka propaganda yaptığı biliniyor. Bir kurum yetkilisi, ‘Devletin kılı kırk yararak verdiği izinlere bu gibi ithamlarda bulunması, DSİ, Tarım Orman Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı gibi bakanlıkların yaptıkları işlerin eksik, yanlış, halkı zehirlemek üzere verilmiş izinler olduğunu iddia ederek, dolaylı olarak halkın bu kurumlara olan inancı ve güvenilirliğini zedeliyor’ diyerek, Erdem’in halkı yanlış yönlendirdiği ve bilgilendirdiğini anlatmaya çalıştı.  

MİLLETVEKİLLİĞİ HEDEFİNE Mİ KİLİTLENDİ?

Şafak Erdem’in, maden konusunda bu denli yüksek performans göstermesi, seçimlerde dahi gitmediği kadar Kirazlıyayla köyüne gitmesi, bugüne kadar hiç ilgilenmediği kadar halkla ilgilenmeye çalışması da çok manidar… Erdem’in bu yaptıkları, ‘Milletvekilliği yolunda parlama hedeflerini de açıkça ortaya koyuyor’ deniyor.

Şafak Erdem’in bu iddialara nasıl bir cevap vereceği merak konusu olurken, iddia edildiği gibi ‘Maden üzerinde kaçak dövüşerek yürüttüğü’ bu kahramanlık macerasını Yenişehir Kamuoyu olarak izlemeye devam edeceğiz gibi görünüyor.    

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/hedefi-milletvekilligi-mi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz