İŞTE MUCİZEVİ BESİN! TAHİN

İŞTE MUCİZEVİ BESİN! TAHİN

Uzmanlar, vücuttaki zehri atabilen tek besinin tahin olduğunu ve sağlığımıza inanılmaz faydalar sağladığını belirtirlerken, 89 yıldır Yenişehir’de doğal Tahin üretim yapan ailenin 3. kuşak üreticisi Burçin Dırancı, Tahin’in daha önce hiç duymadığınız faydalarını anlattı.

TAHİN’İN İNANILMAZ FAYDALARI VAR

Dırancı Helvacılık sahibi Burçin Dırancı, ‘Yenişehir’de neredeyse 1 asırdır bu mesleği yapıyoruz. Diğer ürünlerimiz gibi Tahinimiz de yüzde yüz doğal. Ürünlerimizde yerli susam ve pancar şekeri kullanıyoruz. Hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Bu yüzden 89 yıldır tercih edilen bir firmayız. Tahin almaya gelenlerin bir kısmı lezzetimizi tatmaya bir kısmı da faydaları nedeniyle geliyorlar. Tahinin bilinmeyen bir çok özelliği var. Uzmanlarla yaptığımız görüşmelerde öğrendiklerimiz bizleri bile şaşırttı. Görüştüğümüz uzmanlar, Tahin için şunları söylüyorlar: Kemik gelişiminde, yapısında bulunan bazı maddeler nedeniyle oldukça faydalıdır. Safra kesesinde oluşan taşların dökülmesinde, bronşite aynı zamanda da nefes darlığına iyi geldiği bilinmektedir. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar. Alzheimer'ı karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen hafıza kayıplarını da önler. Ancak bunun için tahini düzenli bir şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Tahinde bulunan E vitamini vücudunuzda bulunan yara izlerinin hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar. Vücut ısısını artırır ve enerji verir. Sabahları aç karnına bir yemek kaşığı tahin pekmez yendiğinde hasta olma ihtimalinizi en aza indirir. Aynı zamanda çocukların zeka gelişimi için de etkilidir. Belli bir oranda tahin ve pekmezi karıştırarak çocuklarına yedirebilirsiniz. Bu karışım kış aylarında onlara enerji vererek vücut dirençlerinin de artmasına yardımcı olacaktır.

Burçin Dırancı, Yenişehir dışından da çok müşterileri olduğunu kaydetti. Dırancı, ‘Bizi bilenler, buradan geçerken mutlaka alışveriş yapıyorlar. Özellikle tahin almadan geçmiyorlar. Ürünlerimizde son derece iddialıyız’ dedi

Haber: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/iste-mucizevi-besin!-tahin.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz