KAPALI PAZARYERİ ÖZLEMİ BÜYÜKŞEHİR İLE SONA ERİYOR

KAPALI PAZARYERİ ÖZLEMİ BÜYÜKŞEHİR İLE SONA ERİYOR

Yenişehir’de uzun yıllardır gündemde olan Kapalı Pazaryeri özlemi, nihayet sona eriyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çayır Mahallesi’nde eski garajın bulunduğu yere, 13 Milyon 180 bin TL’ye kapalı pazaryeri yapıyor.

5 bin 805 m2 kapalı alana sahip olacak Yenişehir Kapalı Pazaryeri, toplam 7 bin 467 m2’den oluşacak.

Kapalı Pazaryeri olarak yapılacak olan eski garajın olduğu bölge yüklenici firma AHEM İnşaat’a devredildi. Firma, Kapalı Pazaryerin 1 buçuk yılda bitirecek.

Kapalı Pazaryerinde, 708 m2 Sosyal Yaşam alanı, 431 m2 düğün salonu, bay-bayan mescid ile bebek odası da bulunacak.

Kapalı Pazaryeri, Yenişehir’de büyük bir eksikliği giderecek. 

YENİŞEHİRLİ PAZARCILAR, BAŞKAN ALİNUR AKTAŞ'A TEŞEKKÜR ETTİLER...

Kışın yağmur ve çamurdan, yazın da güneş ve tozdan kurtulacaklarını ifade eden Yenişehirli pazarcılar, kapalı pazaryerini yapacak olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkürlerini ilettiler. Yenişehirli pazarcıların, Başkan Aktaş’a teşekkür ziyareti yapacağı da belirtildi.

Haber: Nihat BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kapali-pazaryeri-ozlemi-buyuksehir-ile-sona-eriyor.html.html.html

Yorumlar

  • Ahmwt

    Ahmwt

    Yanlış bir proje, alan küçük, ya hal üstü açılır kapanır yapılsaydı daha mantıklı, yada burası eski sanayi yeni sanayiye taşınıp, burası sadece tahıl, gıda üzerine dükkan işletme ve, büyük bir otopark, pazar yeri yapılaydı iyiydi, düğün salonu ise sosyal spor tesisi olan yerler olsa daha mantıklı, havuz havuz başı, park spor tesisi yerler düğün için mantıklı yerlerdir, proje kayıp zaman olacak bunu bir yere yazın, sağlıcakla

Yorum Yaz