KOCASU MU? KANALİZASYON MU?

KOCASU MU? KANALİZASYON MU?

Yenişehir hiç çekmedi Kocasu’dan çektiği kadar!

Ama suç Kocasu’da değil, suç; kocasuyu bu hale getiren ve göz yumanlarda!

KOCASU’DAN UMUTLARINI KESTİLER…

‘Sözde, Boğazköy faaliyete geçince Kocasu kurtulacak diyorlardı, bu gidişle biz değil, torunlarımız bile Kocasuyun kurtulduğunu göremez’ diyor, zamanında kocasuyu temiz gören Yenişehirliler. Gerçekten de bu gidişle, kocasu kurtulacak gibi gözükmüyor…

SİMSİYAH AKIYOR, ÇOK KÖTÜ KOKUYOR!

Bu günlerde Kocasuya gidenler, kocasuyun simsiyah aktığına ve çok kötü koktuğuna şahit oluyorlar. Bir zamanlar Yenişehir Ovası’na hayat veren Kocasu, bu günlerde adeta can çekişiyor. Hemen dibine yapılan Boğazköy Barajı Kocasuya çare olamadı. Yenişehirli vatandaşlar, kocasuyun bu duruma gelmesinde İnegöl’deki fabrikaların payının çok büyük olduğunu söylüyorlar.

KOCASU, KANALİZASYONA DÖNDÜ!

Kocasu’dan umudu kesen Yenişehirli vatandaşlar, şu çarpıcı ifadeleri kullandılar: ‘Eskiden Kocasuyumuz vardı. Tertemiz. Her yerinden kaynak akardı. Suyunu içer, balık tutardık. Ne zaman İnegöl’de fabrikalar çoğaldı, Kocasuyumuz kanalizasyona döndü. Kocasu artık Yenişehir Ovası’na hayat vermiyor, ölüm saçıyor! Çünkü, Kocasuyun suyunu tarımda kullanan köylerin hepsinde kanser tavan yaptı. Ölümlerin çoğu kanserden ve kanserin en büyük nedeni, kimyasal akan Kocasu. Bugüne kadar hep Kocasu kurtulur mu diye bekledik, ama artık hiç umudumuz kalmadı!’.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kocasu-mu-kanalizasyon-mu.html.html

Yorumlar

  • Cemal

    Cemal

    Birde boğazköy barajına bakın inegölün bütün sanayi ve evsel atığı oraya akıyor ve yenişehirli çiftçilerde barajdan suluyorlar herkes kanser 3-5 seneye varmaz sonrada ilaç satarlar dış güçler yani bu dış güçlerin oyunu değil kendi kendimize oynuyoruz tüm gerçek bu maalesef.

Yorum Yaz