MHP’DE TOPLU İSTİFA

MHP’DE TOPLU İSTİFA

Daha önce MHP Yenişehir İlçe Başkanlığı yapmış Nihat Doğan ve Hayri Tuncer ile birlikte bir grup partili, MHP’den istifa etti. Nihat Doğan, istifa edenlerin sayısının 250’yi bulduğunu söyledi.

 

MHP’de istifa hareketliliği yaşandı. Daha önce ilçe başkanlığı, il genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği ve partinin değişik kademelerinde görev yapmış yaklaşık 250 kişi, MHP’den istifa etti.

 

 

Eski ilçe başkanı Nihat Doğan, istifalarla ilgili Öncü Sitesi Sosyal Tesisleri’nde bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamaya, eski İl Başkanı Hasan Toktaş, eski MHP’li il yöneticileri ile MHP’den istifa edenler katıldı.

 

 

Nihat Doğan, istifalarla ilgili yaptığı açıklamada, MHP Genel Merkezi’nin yanlış politikalar yürütüldüğünü, bunun da Yenişehir’de oy veren halk tarafından olumsuz algı bıraktığını söyledi.

 

İŞTE NİHAT DOĞAN’IN AÇIKLAMASI…

 

Nihat Doğan, istifa gerekçelerini sıraladığı açıklamasında şunları kaydetti: “Ülkemizde kangren haline dönüşen toplumsal meselelerimizin çözümü için Milliyetçi Hareket Partisi’nin, bu güç durumdan halkı değil, AKP’yi kurtaran bir yapı içerisinde olduğunu üzülerek görüyoruz. Ülkemiz siyaset arenasında yaşanan tıkanıklık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan arayışın, MHP olmadığı artık herkesin ortak kanaati haline gelmiştir. Yenişehir’de, insanlarımızın yüzlerinin soluk, morallerinin bozuk, büyük bir ümitsizliğin hakim olduğu bir süreçte, ülke yavaş yavaş yok olmaya yüz tutmuşken bizlerin buna kayıtsız ve çaresiz kalması düşünülemez. 

 

Son dönemde Milliyetçi Hareket Partisinin gerek parti içinde, gerekse parti dışında uyguladığı politikalar, bizlerle mücadele eden ve bizlere güvenerek oy veren, Yenişehir’de yaşayan Türk Devleti ve milletinin milli hafızası ve refleksi olan ülküdaşlarımızın tümünde ziyadesiyle büyük bir rahatsızlığa ve incinmelerine sebep olduğunu büyük bir üzüntü ile gözlemledik.  80’li yılların zorlukları dahil uzun yıllar aşk ve şevkle hizmet etmeye çalışmamıza rağmen, bu şartlar altında hala bu çatı altında kalmak en başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ihanet olacağını düşünerek yıllarca ilçe başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, belediye başkan adaylığı, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği, parti üyeliği görevlerini yürüttüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatından, kadın kollarımızda ve ülkü ocaklarımızda görev yapan 215 arkadaşımız ile birlikte istifa kararı aldığımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezi tarafından yürütülen yanlış politikaların, Yenişehir’de güvenerek bize oy veren halkımız ve ülküdaşlarımız üzerinde bıraktığı olumsuz algı ve MHP’nin vizyonu ile bağdaşmayan çalışmaların yürütülmesi bu kararı almamızda birinci sebep olmuştur.

 

Yaklaşık iki yıllık yaşanan süreç ve referandum noktasında Partimiz, tüzüğüne ve seçim beyannamesine aykırı davranarak AKP’nin rejim değişikliğine ülkücülerin hayır demesine rağmen kurumsal olarak destek vermesi bizleri ve halkımızı son derece derinden yaralamıştır.

 

Gelinen son durum itibari ile MHP'de parti içi haksızlık, hukuksuzluk had safhaya ulaşmıştır. Kişisel çıkarlar uğruna hareket edenler, inandığımız değerleri hiçe saymışlar, parti içi tüm demokratik yolları tıkamışlar, ülkenin birçok yerinde yapılan kongrelerde seçme ve seçilme hakkımızı gasp etmişlerdir. Türk halkının her kesimini kucaklayamadıkları gibi ciddi bir hayal kırıklığı yaratmışlardır. Kişisel menfaatleri göz ardı ederek, Hz. İbrahim in ateşine su taşıyan karıncalar misali ülkesi ve davası için mücadele eden koca yürekli tüm ülküdaşlarıma tekrar teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Bizler AKP yöneticilerinin milli görüş gömleğini çıkarmaları gibi kabuk değiştirmiyoruz. Ülkücülüğümüzden vazgeçmiyoruz. Bizler ülkücülüğümüzle, ülkülerimizle birlikte gidiyoruz. Ve yine şanlı Ay yıldızlı bayrağımızın altında onurla yaşamak isteyen, önce ülkem diyen tüm ülküdaşlarımı istifaya davet ediyorum.

 

Bugünden itibaren inançlı Türk Milliyetçileri olarak, manevi değerlerimiz ile birlikte Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyete bağlı duruşumuzu bozmadan, demokratik ve hukuk tan yana olan, inandığımız değerler uğruna ve doğru bildiğimiz yolda mücadelemize devam edeceğimizi bildirir, saygılar sunarız”.

 

 

YENİ OLUŞUM BEKLİYORLAR…

 

Nihat Doğan, sorulan bir soru üzerine, istifa edenlerin şimdilik bir partiye katılma düşüncelerinin olmadığını, yeni oluşumlara ise sıcak baktıklarını kaydetti.

 

 

İstifa dilekçelerinin, İlçe Seçim Kurulu’na verileceği öğrenildi.

 

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/mhpde-toplu-istifa.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz