ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE DERSİ

ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE DERSİ

TOKİ Orhangazi Ortaokulu Çevre Kulübü Rehber Öğretmeni Neslihan Sönmez nezaretinde kulüp öğrencilerin katılımıyla Yenişehir Kozdere Mahallesi Mesire Alan’ında çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Toplum yararına çalışma kapsamında yapılan etkinliğe Okul Müdürü Necati Özkan Müdür Yardımcısı Fuat Tuna öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdiresi Emine Öğün ve temizlik ekibi de katkı verdi. 

TOKİ Orhangazi Ortaokulu Müdürü Necati Özkan, Kozdere Çamlığı’nın Yenişehir için çok özel bir yer olduğunu belirterek, ‘Ancak üzülerek gördük ki buraya piknik yapmaya gelen vatandaşlar işleri bittiğinde son derece kötü bir şekilde bırakıyorlar.

Okulumuz Çevre Kulübü rehber öğretmeni Neslihan Sönmez, bu bölgede öğrenciler ile birlikte temizlik yapmak istediklerini belirttiklerinde mutlu oldum ve bizlerde katılarak bu anlamlı çalışmaya destek vermek istedik. Katkılarından dolayı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Yenişehir Belediye Başkanımız Süleyman Çelik’e teşekkür ediyorum.

Bu bölgemize pikniğe gelen vatandaşlarımızdan ricamız lütfen bu bölgenin kıymetini bilsinler ve işleri bittiğinde en azından kendi çöplerini temizlesinler’ dedi.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ogrencilerden-cevre-dersi.html.html

Yorumlar

  • Tolga Cevik

    Tolga Cevik

    Milli Park nitelikleri taşıyan , doğa harikası , ilçemizin cennet köşesi , Çoğu şehirde para ile gidilebilecek mesire alanımız ama kıymetini bilen yok . Helal olsun size çocuklar, teşekkürler sayın yetkililer. Umarım ki bu küçük ellerin çabası biz büyüklere ders olur ve ebediyen temiz bir çamlığımız olur ve Yenişehir halkı ve çamlık müdavimi bizlere keyif vermeye devam eder.

Yorum Yaz