ÖNERGELER REDDEDİLDİ!

ÖNERGELER REDDEDİLDİ!

Önceki gün gerçekleşen Yenişehir Belediye Meclis toplantısında, İYİ Partinin verdiği, 'Meclis toplantıları ve ihaleler canlı olarak yayınlansın ve Yenişehir halkı izlesin' önergesi, MHP ve AK Partili meclis üyelerince reddedildi. Şeffaf yönetim bekleyenler ise adeta şoke oldu!

Ayrıca meclis toplantısında, Yenişehir Kapalı Pazar Yeri yapımı da gündemden çıkarıldı.

İYİ Parti Grubu, Trafik, otopark ve benzeri sorunlar için 'ULAŞIM KOMİSYONU' KURULMASI' için de ÖNERGE verdi. Önerge, diğer önergeler gibi MHP ve AK Partili üyelerce kabul edilmedi.

BİR RET DAHA

Davut Aydın başkanlığındaki Yenişehir Belediye Meclisi, bir önergeye daha ret verdi.

Belediye Meclis üyeleri, İYİ Parti'nin Yüzüncü Yıl Mahallesi Açelya Sokak ve Yenigün Mahallesi Piri Ateş Caddesinin (iki mahallenin birbiri ile kesiştiği bölgedeki) asfalt yada parke taş döşenmesi ile ilgili önergelerini reddetti.

Bu sokaklarda yaşayan vatandaşlar, kışın çamurdan dolayı ciddi sıkıntılar yaşamışlardı. Mahallede yaşayan kadınlar şimdi de toz dolayısıyla ne balkona çamaşır asabiliyorlar, ne de pencere kapı açabiliyorlar!

Vatandaşlar, seçim öncesi verilen büyük proje sözlerinin yerine getirilmesini sabırsızlıkla beklediklerini ifade ediyorlar.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/onergeler-reddedildi!.html.html

Yorumlar

  • Cemal

    Cemal

    Tamam rededin ama yerine birşeyler koyunki halk sizi görsün ilçe trafik komisyonları var zaten şu sokaklar ve boş yerleri otopark çizgisiyle belirleyen tek yön park yaptırın. Zaten kapalı pazar yerine ihtiyaç yokki orayı da otopark yapın hal içini düzenleyin pazar olarak hem tarihi bi durumu var ve güzel yer. Çevre düzenlemesi ve ağaçların bakımlarına odaklanın. Doğal park alanları oluşturun insanlar otursun kuşlar uçsun konsun. Heykelin orası ne rezalet bi yer bi sürü işsiz güçsüz takımı baraka tarzı yerlerde oturup sigara dumanıyla öevreyi kirlettikleri gibi bakışları ve insanları süzmeleriyle anamız bacımız geçemez oldu şehir tam göbeğinden hiç yakışmıyo. Redd yapın ama iş de yapın düşünün büyük düşünün.

Yorum Yaz