ORGAN NAKLİ SONRASI DUYGULANDIRAN ZİYARET

ORGAN NAKLİ SONRASI DUYGULANDIRAN ZİYARET

Yenişehirli 24 yaşındaki Ahmet Çavdar, 2019 yılının Haziran ayında Beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti. Genç Ahmet Çavdar’ın organları 5 kişiyi hayata bağladı. Bunlardan biri ise 67 yaşındaki Yahya Demirel’di. Önceki akşam, Ahmet Çavdar’ın Karaciğeriyle tekrar sağlığına kavuşan Yahya Demirel ve ailesi, organ bağışı yapan Çavdar ailesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette her iki aile de duygulu anlar yaşarken, gözyaşlarına da hakim olamadılar.

İŞTE DUYGULANDIRAN ZİYARETİN HİKAYESİ…

Yenişehir’de oturan ve özel bir şirkette Forklift operatörü olarak çalışan Ahmet Çavdar, 2019 yılı haziran ayında çalıştığı işyerinde rahatsızlandı. Hiçbir sağlık sorunu olmayan Çavdar, baş ağrısı şikayetiyle Yenişehir Devlet Hastanesi’ne gitti. Çavdar, Yenişehir Devlet Hastanesi’nden Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan tetkikler sonrasında genç adamın beyninde baloncuk oluştuğu ve beyin kanaması geçirdiği teşhis edildi. Hemen yoğun bakıma alınan talihsiz gencin, 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra beyin ölümü gerçekleşti.

ÖLÜMÜ ADETA İÇİNE DOĞMUŞ!

Gözü yaşlı anne Hatice Çavdar, oğlu Ahmet'in ölmeden 15 gün önce "Bana bir şey olursa, organlarımı bağışlayın" diye vasiyet ettiğini belirtiyor. Anne Çavdar, ‘Oğlumun ölümü adeta içine doğmuş. Bana, Anne ölürsem organlarımı bağışlayın demişti. Oğlumun vasiyetini yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Gün geçtikçe organ bağışıyla ne kadar doğru iş yaptığımızı anlıyoruz’ dedi.

ÇOK DUYGULANDIK, MUTLU OLDUK’

Baba Hüseyin Çavdar ise, Demirel ailesinin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduklarını, bir o kadar da duygulandıklarını söyledi. Baba Çavdar, ‘Oğlumun karaciğeri Yahya Demirel’e nakledildi. İlk kez aileler olarak bir araya geliyoruz. Bundan sonra da sık sık bir araya gelme kararı aldık. Oğlumun organ verdiği diğer kişilerin de sağlıklı bir ömür sürmelerini istiyorum’ şeklinde konuştu.

YAHYA DEMİREL: HERKES ORGAN BAĞIŞI YAPMALI

Ahmet Çavdar’ın karaciğeri ile tekrar hayata bağlanan Kütahya Domaniçli 67 yaşındaki Yahya Demirel, herkesi organ nakli bağışı yapmaya davet etti. Yahya Demirel daha sonra şunları kaydetti: Çavdar ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bana karaciğerini veren Ahmet Çavdar’a her gün dua ediyorum. Mekanı cennet olsun inşallah. 2019 yılı Ocak ayında hastalandım. Doktorlarım bir süre sonra organ nakli olmam gerektiğini söylediler. 3 ay sonra organ bulunduğunu ve nakil olacağım müjdesi aldım. Çok sevindim. İsmini sonradan öğrendiğim rahmetli Ahmet Çavdar’ın karaciğeri, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 6 saatlik operasyonla bana nakledildi. Kısa sürede sağlığıma kavuştum. Tekrar Çavdar ailesine ve doktorlarıma çok teşekkür ediyorum.

Ahmet Çavdar’ın karaciğeri dışında kalbi, akciğeri ve iki böbreği yapılan operasyonla organ bekleyen hastalara nakledilmişti.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/organ-nakli-sonrasi-duygulandiran-ziyaret.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz