ORHANGAZİ'DE ÇALDILAR YENİŞEHİR’DE YAKALANDILAR

ORHANGAZİ'DE ÇALDILAR YENİŞEHİR’DE YAKALANDILAR

Orhangazi’de geçtiğimiz gün lüks aracı çaldığı belirlenen şahıslar, Yenişehir’de araç içinde alkol aldıkları esnada Jandarma tarafından yakalandılar. Zanlıların parasız oldukları, çaldıkları aracın yakıtının bitmesi nedeniyle akaryakıt istasyonuna aracın ruhsatını ve cep telefonunu rehin bıraktıkları belirlendi.

Olay, geçtiğimiz akşam Orhangazi’de meydana geldi. Alınan bilgilere göre Orhangazi’de Kızılay Şubesinde Kızılay Gönüllüsü olarak hizmet veren Hilal Kadıoğlu’na ait 16 HK 419 plakalı lüks araç evinin önünden çalındı.

Kopyalanmış anahtar kullanmışlar

Hilal Kadıoğlu’na ait araç iddiaya göre Orhangazili iki genç tarafından daha önceden kopyaladıkları araç anahtarı ile çalındı. Sabah aracının çalındığını fark eden Kadıoğlu, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Yakıt için ruhsat ve telefonu rehin bırakmışlar

Araç sahibinin ifadesine göre aracı çalan kişilerin üzerlerinde para olmamasından dolayı araca yakıt almak için Orhangazi yakınlarındaki bir akaryakıt istasyonuna girdi. Şahıslar yakıt karşılığında aracın ruhsatı ile birlikte bir cep telefonunu rehin bıraktıktan sonra aldıkları yakıt ile buradan ayrıldı.

İznik’ten arkadaşları da gelmiş

Orhangazili iki genç tarafından çalındığı ileri sürülen araç, Cuma günü Karsak bölgesinde MOBESE kameralarına yakalandı. Araştırmasını genişleten Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri bölgede aracı aramaya başladı. Aracın İznik istikametine doğru gittiğini tespit eden ekipler bölgede araştırmasını yoğunlaştırdı.

Yenişehir’de yakalandılar

Araca sahte plaka ve ruhsat da düzenledikleri ileri sürülen şahıslar, İznik’ten aldıkları iki kişi ile birlikte dört kafadar Yenişehir Kozdere Köyü mevkiinde araç içinde alkol aldıkları esnada jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındılar. Olay yerinden kaçan 4 arkadaştan birisi ise, daha sonra yine ekipler tarafından gözaltına alındı.

1 kişi tutuklandı

Çaldıkları araç ile birlikte yakalanan Y.E.G (15), V.B.(26), A.T. (20) ve Ömer A. (20) Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler. Şahıslardan Ömer A., hırsızlık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber: Nihat Bıçak - Yenişehir / Hasan Bozbey - Orhangazi

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/orhangazide-caldilar-yenisehirde-yakalandilar.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz