ÖZEL GÜVENLİKÇİLER HAKLARINI PROFESYONEL ŞEKİLDE ARAYACAK

ÖZEL GÜVENLİKÇİLER HAKLARINI PROFESYONEL ŞEKİLDE ARAYACAK

Güvenlik İş Sendikası İstanbul Anadolu Bölge Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Genel Kurul’da YÖGDER Başkanı Hemşehrimiz Erhan Cengiz, Şube Genel Eğitim Sekreteri seçildi. 

Genel kurula Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ve Yönetim Kurulu, TÜRK-İŞ Bölge Başkanı Adnan UYAR, TÜRK-İŞ Eski İstanbul Bölge Başkanı Faruk BÜYÜKKUCAK,  TES-İş 2 Nolu Şube Başkanı Adem AŞIKKUTLU, TES-İş 2 Nolu Şube Sekreteri Çetin DUMAN, Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkanı Sezai AKYÜREK, Demiryol İş Sendikası Haydarpaşa Şube Başkanı Selahattin ÇELİMLİ, Güvenlik İş Sendikası Van Bölge Şube Başkanı Naci BEYTER, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Türker TOPALHAN, Levent ATABAY, Güvenlik İş Sendikası Hukuk Baş Müşaviri, Sendika Avukatları, Trabzon İl Temsilcisi Halil AYGÜN, Diyarbakır İl Temsilcisi Murat ELHAKAN, M. Gazi AKGÜL, İstanbul Avrupa Bölge Sorumlusu, Alaattin KAYA İstanbul İl Temsilci Yardımcısı, Selahattin CEYLAN Bilecik İl Temsilcisi, Engin UÇAR Eskişehir İl Temsilcisi, Soner DONAT Karadeniz Bölge Başkanı, Hüseyin ÇALKAYA Akdeniz-Ege Bölge Koordinatörü, Bölge Temsilcileri ve delegeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunarak açılışı yapılan Genel Kurulda, Genel Başkan Ömer Çağırıcı yaptığı konuşmada: “Bugün burada 2011 yılında çıktığımız bu onurlu mücadelede 2.Şube seçimimizi gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz hafta ilk şubemizi Van’da açtık.2011 yılında 7 kişi ile çıktığımız bu yolda 32 bin üyeye ulaştık. Biz özel güvenlik görevlilerinin sendikasıyız, onların sesiyiz. 19 iş kolunda özel güvenlik görevlilerinin birinci ve lider sendikasıyız. Bizler özel güvenlik görevlileri olarak her yerdeyiz. Bizler kamuda da güvenliği tamamlayıcı mahiyeti olan özel güvenlik görevlileriyiz” dedi.

“Beşikten Mezara Her Yerdeyiz”

Genel Başkan Ömer Çağırıcı, daha sonra şunları kaydetti: “Bir insan hastanede dünyaya geliyor, orada özel güvenlik görevlileri var. O insan ilkokula, ortaokula daha sonra liseye gidiyor, ama her zaman kapısında özel güvenlik görevlileri var. Üniversite de, askerlik şubelerinde Mehmetçik adaylarımıza bile eşlik eden biz özel güvenlik görevlileri var, Askerlik sonrası işe başlarken, kamu veya özel sektörde de özel güvenlik ile herkesin karşılaştığını ifade neden Genel Başkanımız Çağırıcı, “Parklarda, bahçelerde, bütün kamu kurumlarında ve sosyal alanlarda özel güvenlik görevlileri var. Bugün mezarlıklarda bile özel güvenlik var. Yani bir insan doğduğu gün özel güvenlik hayatında oluyor ta ki öldüğü güne kadar özel güvenlik var hayatında. Biz buna beşikten mezara güvenlik diyoruz, ama maalesef toplumda hak edilen değeri görmüyoruz. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyoruz. Üyelerimizin bütün sorun ve sıkıntılarına çare olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ile Trabzon’da bağlı olduğumuz Konfederasyon olan TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY ile beraber bir araya geldik. Orada özel güvenlik görevlilerinin toplumda hak ettiği yeri bulamadığının ve bunun bir an önce değişmesi gerektiğinin önemli olduğunu vurguladık. Yine özel güvenlik görevlileri için “özel güvenlik-iş kanununu” İçişleri Bakanımıza elden teslim ettik. Yakın zamanda da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ‘Özel Güvenlik Görevlileriyle Cumhurbaşkanı Buluşuyor’ adında bir etkinlikle 81 ilden güvenlik görevlisi meslektaşlarımızda bir araya  gelerek sorun ve sıkıntılarımızı paylaşacağız”.  

Konuşmacı olarak kürsüye çıkan İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Ramazan PALAK ise yaptığı konuşmada: “Amatörce çıktığımız bu yolda özel güvenlik görevlisi kardeşlerimizin haklarını amatörce savunmaya çalıştık, ama şimdi profesyonel anlamda haklarını savunacağız.

Bugünlere kolay gelmedik şu  an yetkili olduğumuz kurumlara bunda 2-3 yıl öncesine kadar bizi almıyorlardı, fakat şimdi hepsinde yetkili sendikayız ve toplu sözleşmelerimizi imzaladık. Bu başarı Sayın Genel Başkanımız size ait, Değerli yönetim kurulu size ait, TÜRK-İŞ Bölge Başkanlarım size ait, İl temsilcileri size ait, dava arkadaşlarım size ait” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından seçime geçilerek, İstanbul Anadolu Bölge Şube seçimi sonucunda Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu.

Şube Başkanı: Ramazan PALAK

Şube Genel Sekreter: Serkan TENK

Şube Mali Genel Sekreter: Muhammet TATLIGÜL

Şube Genel Eğitim Sekreteri: Erhan CENGİZ

Şube Genel Teşkilatlanma Sekreteri: Güven ARAMAK

Şube Denetleme Kurulu: Emel KALAFAT, Hasan Tali, Burcu Demirel CALAN

Şube Disiplin Kurulu: Metin ASLAN, Arzu AKSU, Mustafa ALTUNTAŞ

HABER: HÜLYA GEDİKLİ

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ozel-guvenlikciler-haklarini-profesyonel-sekilde-arayacak.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz