ŞAMPİYON FUTBOLCULARA BÜYÜK AYIP

ŞAMPİYON FUTBOLCULARA BÜYÜK AYIP

Süper Amatör Lig ve ardından da Play Of grubunda şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lige (BAL) çıkan Yenişehir Belediyesporlu futbolcular bir açıklama yaptı. Şampiyon futbolcular, açıklamada; alacaklarının verilmediğinden yakındılar. Futbolcular, kendilerine söz veren Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’dan sessiz kalmamalarını istiyorlar.

İŞTE ŞAMPİYON FUTBOLCULARIN AÇIKLAMASI:

Sezonun başında şampiyonluğa kurulmuş bir takım olarak lig başından beri bu yönde ilerleyerek hedeften hiç kopmayarak lig sonunda ise hedefimizi gerçekleştirip takımımızı direk bir üst lige çıkardık. Sürekli verilen sözlere vaatlere ve seçim bahanesine tamam diyip para sorununu asla sahaya yansıtmadık. Play Of'u 2 hafta önceden garantiledik grup 1.si olarak Play of'lara kaldık. Play-of’ları da yine 1. bitirerek bir üst lige direk çıkmaya hak kazandık. Play-of maçlarında diğer takımlar prim konuşurken biz Hak edişlerimizi alabilecek miyiz diye düşündük. Ama bunu hiç bir şekilde sahaya yansıtmayarak elimizden gelenin fazlasını yaptık. Takımımızı söz verdiğimiz gibi şampiyon yaptığımız halde bırakın şampiyonluk primini alacaklarımızı dahi alamadık. Aramızda bu hafta sonu ve bu ay sonu askere gidecek olan, düğün yapacak olan, kredi borçları olan bir sürü arkadaşımız var. Ve bu arkadaşlarımızın tamamına yakını ev bakıyor, bu şartlarda geçinmeye çalışıyor. Takımca hepimiz mağdur olduk. Bize Play-of’lardan önce gelip tüm alacaklarımızın ödeneceği sözünü veren Yenişehir Belediye Başkanından bu durum karşısında sessiz kalmamalarını ve mağduriyetimizi bir an önce gidermelerini bekliyoruz.
Yenişehir Belediyespor Futbolcuları.

Diğer yandan; Yenişehir Taraftar Grubu Daltonlar da bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Yenişehir Belediyespor takımımızın futbolcuları tarafından yapılan açıklama nedeniyle taraftarlar olarak üzüntü içerisindeyiz. Uzun zamandır Bal ligine ulaşmak için birçok çaba verdik ama olmamıştı. 2018-2019 yılı takım kadrosu ile bu mücadele başarıya ulaştı. Artık basamak atlayıp Bal liginde mücadeleye tam hazırız derken, Takım futbolcularının alacaklarının alınmadığı ve mağduriyetlerini çeşitli gazete ve sanal alemde paylaşımlarını gördük. Yenişehir Daltonlar olarak bu mübarek günde çok üzüldük. Verilen sözlerde ‘Maçlar bitiminde kimsenin alacağı kalmayacak’ denilmişti. Verilen sözler neden tutulmadı? Bunların sorumluları neden bir açıklamada bulunmadılar. Tarihi ve kökeni olan Yenişehir Belediyespor camiasının adı bu şekilde karalanmamalıdır. Unutmayalım ki bu takım, bu sene üzerlerine oynanan oyunları yenerek, mücadele ederek buralara geldi. Biz her zaman takımımızın yanındayız. Fakat seçim üstü futbolculara ve taraftara verilen sözler tutulsun.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/sampiyon-futbolculara-buyuk-ayip.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz