SÜLÜN OSMAN HİKAYESİ VE YENİŞEHİR SULAMA BİRLİĞİ

SÜLÜN OSMAN HİKAYESİ VE YENİŞEHİR SULAMA BİRLİĞİ

Toplumun insanlara verdiği lakap, o kişinin yaşadığı toplumdaki hayatının özeti gibidir ve tam isabet yerinde bir tanımlamadır.

Sulama Birliği ile ilgili yazdıklarımızı yazıya dökmemize vesile olan sözlerin kahramanı çiftçilerimizden yine geçen gün bir söyledik, bin işittik ve onlardan SÜLÜN OSMAN lakaplı tarihe geçmiş bir karakteri de sohbet arasında dinlemiş olduk.

Bu sohbetten sonra internette inceleme yaptığımda SÜLÜN OSMAN; Saf Anadolu insanlarını kandırmasıyla ünlü bir sokak dolandırıcısı olarak karşıma çıktı.

Elektrikli tramvay, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü, bu şahsın hayali olarak sattığı yerlerdir. Bu adam polis kayıtlarına geçmiş ilginç bir karakter olduğu gibi cezaevinde alınteri ile yaşamak başlıklı ahlak konferansı bile vermiş…

Bu karakteri okuduktan sonra bunların her dönem her yerde bir şekilde varlığını sürdürdüğünü, mağdurun ise hep saf Anadolu insanı olduğunu fark ettim…

Ne yazık ki,  mağdur, mazlum kadar bağırmaz. Çünkü mağdur, CUMHURBAŞKANIMIZIN BİZ KISIK SESLERİZ! Dediği kısık seslerdendir. Mazlum ise SÜLÜN OSMAN misali cezaevinde Ahlak konferansı verecek kadar sesini yükseltir.

Mağdur çiftçimizin kısık sesinden anlaşılan o ki;
Ak Parti’nin Yenişehir çiftçisinden oy kaybetme ihtimali varsa bunun müsebbibi olanların başında Yenişehir Sulama Birliği’nin, Çiftçinin gözündeki yeridir.

Peki bunun sorumluluğunu kim üstlenecek?
Sulama Birliği Başkanı mı ?

Çitçinin bu konu da cevabı;
Birlik Başkanı bir an önce görev süresi dolunca ki! Mayıs gibi buradan kaçıp-gitme derdinde onun için olup-bitenlere ses çıkarmıyor diyor…

Eğer çiftçinin bu dediği doğruysa buna GİTMEK DEĞİL, KAÇMAK denir.

Çünkü gitmek, sorumluluğunu yerine getirip helalleşip herkesin gönlünü alıp yeni sorumluluklara yelken açmaktır. KAÇMAK ise hiçbir sorumluluğu almadan ve yapılması gerekeni yapmadan yerini değiştirmektir.

Ayrıca SENDİKLARA günümüz de en çok desteği veren Hükümetimizdir…

Buna rağmen SENDİKA; MİLLET İRADESİNİN TECELLİ ETTİĞİ SANDIKA ÇİVİ Mİ ÇAKMAK İSTİYOR? Sorusunu  da akıllara getiriyor ise;

Çiftçi, Yenişehir çocuğunun sağlıklı ve iyi şartlarda çalışması için sendikanın gelmesini ve varolmasını elbette istiyor, fakat  sulama birliğinin aklayamadığı ve çiftçinin rahatsızlık olduğu durumlara cevap veremediği bir SENDİKA TEMSİLCİSİ bu durumda kafada ki soruları dert yumağı haline getiriyor.

Başkanı, Müdürü, Sendika temsilcisi, baş teknisyeni adeta saadet zincir mi? Diye sormadan edemiyor çitfçinin kendisi…

Bu ülkede toplam 6 milyonun üzerinde BAŞKAN var ve Yenişehir Sulama Birliği Başkanı da bu başkanlardan sadece bir tanesi…

Çiftçi tarafından sevilen ve çitçiyi seven bir kurumu temsil etmelidir..

Ve eminim ki Kanarya Sevenler Derneği Başkanı bile içinde SÜLÜN OSMAN karakterlerini barındırmayacak kadar sorumluluk bilincindedir.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/sulun-osman-hikayesi-ve-yenisehir-sulama-birligi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz