TSO BAŞKANI ORHAN TORUN: TEKRAR ADAYIZ

TSO BAŞKANI ORHAN TORUN: TEKRAR ADAYIZ

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, 3 Ekim Pazartesi günü seçime gidiyor. TSO Başkanı Orhan Torun, yaptığı açıklamada ‘Arkadaşlarımız ile Mecliste yaptığımız toplantıda tekrar aday olmaya karar verdik. Hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Yenişehir TSO, 3 Ekim Pazartesi günü seçime gidiyor. TSO Başkanı Orhan Torun, gerçekleşecek seçim öncesi İznik Yolu Fincan Kafe’de gazetecilere açıklamalarda bulundu. Açıklamada Orhan Torun ve ekibi tam kadro hazır bulundu.

TORUN, FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın bugüne kadar yaptığı faaliyetleri anlatan TSO Başkanı Orhan Torun, ‘Geçmiş dönemde arkadaşlarımız ile yönetimde görev aldık. Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. Arkadaşlarım ile 3 Ekim’deki seçimlere hazırız. Bugüne kadar birçok faaliyet yaptık. Toplantı salonumuzda seminerler ve eğitimler verdik. Bunların çok olumlu dönüşümleri oldu. Yurt dışı fuarlar düzenleyerek üyelerimizin vizyonlarına katkıda bulunduk. Şu an İznik yolunda bulunan ve özel bir okula kiralanan binayı satın aldık. Buranın sözleşmesi bitince oda olarak buraya lokal ve eğitim salonları kazandıracağız. Her zaman üyelerimizin sorunlarını çözmeye yönelik adımlar attık. Sürekli sahada ve üyelerimizin yanında olduk. Hiçbir zaman ben demedik, daima takım olduğumuzu hatırladık, hatırlattık. Ortak akıl ile bu güne kadar geldik’ şeklinde konuştu.

ORHAN TORUN: YENİŞEHİR’E GIDA SANAYİ KURACAĞIZ

Mecliste aday olmak için karar aldıklarını ve bunun da 3 nedene dayandığını kaydeden TSO Başkanı Orhan Torun, ‘Birincisi temel attığımız Küçük Sanayi Sitesi YESAN’dır. Bu projeyi kısa sürede bitirmek istiyoruz. Bunu kısa sürede bitirirsek Yenişehir’e ortalama 1.000 kişilik istihdam sağlayacağız. Asıl önemli olan konu, ilçemize bir gıda sanayi kazandırmak. Gıda sanayi için mevcut bir alanda çalışmalarımız devam ediyor. Nasip olursa arkadaşlarımızın oluşturacağı komisyon ile birlikte yılbaşından hemen sonra bunun da startını vereceğiz. Burayı, 250 ile 500 metrekarelik imalathaneler olacak şekilde planlıyoruz. Bir başka hedefimiz ise ara eleman sıkıntısını giderebilmek için eğitimler vermek. Kısmet olursa bu göreve meclis olarak tekrar talibiz’ şeklinde konuştu.

Torun, daha sonra şunları kaydetti: ‘Burada 39 arkadaşımız var. Hepsi de başkanlık yapacak kapasitede. O yüzden ben yok, biz varız. Biz bir takımız. Bakarsınız ben başkan olmam, meclis başkanı olurum. Bu hiç önemli değil. Çünkü biz kararlarımızın hepsini meclis olarak aldık. Ekibimize katılacak çok genç arkadaşlarımız var. Hepsi de başarılı arkadaşlarımız. Karma bir ekip oluşturduk. İçimizde alaylı- mektepli, yeni başlamış-tecrübeli arkadaşlar var. Allah muvaffak eylesin inşallah. Etik kurallar içerisinde çalışarak seçimlere hazırlanacağız. Kazanırsak Allah mahcup etmesin. Çünkü üzerimizdeki sorumluluk her geçen gün artıyor’.

Meclis Başkanı Salih Hoşgönül ise, ‘Ben görevden affımı istedim, ama her zaman arkadaşlarımızın yanındayım’ derken, Orhan Torun, sorulan bir soruya karşılık, 39 kişilik komitenin % 60’ının değişeceğini söyledi.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/tso-baskani-orhan-torun:-tekrar-adayiz.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz