TURİZM ELÇİSİ OLDULAR

TURİZM ELÇİSİ OLDULAR

Bursa Yenişehir merkezli ‘Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’, Afyon Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilen Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonunda yer alarak, kamp ve karavan turizminde ne kadar önemli bir dernek olduğunu kanıtladı.

‘Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ İstanbul ve Antalya fuarlarının ardından Afyon’daki Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonunda yer alarak, turizm elçisi görevini yerine getirdi. Dernek, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Afyon İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır ile yaptıkları toplantıda, organizasyonun dışında, Karavan ve Kamp turizmi yapılacak yerler belirlendi. Organizasyonun kapanışını ise, Afyon Valisi Mustafa Tutulmaz yaptı.

Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilen Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonu dolu dolu geçen faaliyet ve programları ile Sandıklı Thermal Park Otel’de yapılan kapanış organizasyonu ile sona erdi.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Sandıklı Belediyesi’ne kazandırılan, Akdağ Tabiat Parkı yine muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Kamp ve Karavan Turizmini bölgede canlandırmak için geniş ortaklı yapılan program çerçevesinde ilk gün Sandıklı Kapalı Pazar yerinde başlayan açılış konuşmaları ve kortej ile başladı. Sandıklı Kültür Evine kadar yapılan yürüyüş ile devam eden program, Sandıklı Yaren Çavuşu Ahmet Nayan’ın Sandıklı ilçesi ile verdiği geniş bilgiler ve mercimekli bükme ikramı ile devam etti.

ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER YAPILDI

Sandıklı Belediyesi makam odasında Başkan Mustafa Çöl’ün misafir ettiği grup, daha sonra Sandıklı Akdağ Tabit Parkı’na hareket etti. Burada Sandıklı Thermal Park Otel tarafından düzenlenen Mangal Partisi ve gece İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen türkü gecesi katılımcıları mest etti. İkinci gün etkinlikleri Akdağ’da yapılan ikramlar ile başladı. Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Doğa Koruma Bölge Müdürü Nevzat Alğan eşliğinde Kamp ve Karavan Turizm Fidanlığında yapılan fidan dikim programı ile başlayan ikinci gün programı doğa yürüyüşleri ve geziler ile devam etti.

KAPANIŞI VALİ MUSTAFA TUTULMAZ YAPTI

Üçüncü gün Akdağ’da bulunan Kamp ve Karavancılar Şuhut’ta bulunan Büyük Taarruz Karargahı (Atatürk Evi) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz Harekatını sevk ve idare ettiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye çıkarılan grup burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Program Sandıklı Thermal Park Otelin bahçesinde misafirler için hazırlanan ikramlar, termal çamurun konu olduğu organizasyonlar ve Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı kapanış programı ile sona erdi. Katılımcılarla birlikte ‘Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ Başkanı Hayriye Yıldız ve Başkan Yardımcısı Murat Emir’e plaket ve katılım belgelerinin verdiliği organizasyon, daha büyük bir projede tekrar bir araya gelmek ümidiyle sona erdi.

“TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE”

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “12-15 Nisan tarihlerinde Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında düzenlenen ve paydası olmaktan memnuniyet duyduğumuz Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonunda bizleri yalnız bırakmayan; Afyonkarahisar Valiliğine, Sandıklı Kaymakamlığına, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonuna, Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ne, Sandıklı Tanıtım Platformuna, VW Dayanışma Derneğine, Sandıklı Thermal Park Otel ve katılımcılarımıza bu güzel organizasyonu hep birlikte tamamladığımızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyor, daha büyük organizasyonlarda buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

HAYRİYE YILDIZ: TÜRKİYE’NİN HER YERİNE DOKUNACAĞIZ…

Afyon’da çok güzel bir organizasyona imza attıklarının altını çizen ‘Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ Başkanı Hayriye Yıldız ‘Dernek olarak Afyon’daki organizasyonun her adımında yer aldık. Çok güzel bir organizasyondu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Özellikle Afyonkarahisar Valiliğine, Sandıklı Kaymakamlığına, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yakın ilgi ve alakalarından dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Dernek olarak Türkiye’nin her bölgesinde organizasyon yapacak, Türkiye’nin her yerine dokunacağız’ şeklinde konuştu.

İZNİK LA CABANA’DA 2. HIDRELLEZ FESTİVALİ

‘Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ Başkanı Hayriye Yıldız 3-4-5 Mayıs tarihlerinde İznik La Cabana’da geleneksel Hıdrellez Festivali gerçekleştireceklerini, festivale, tüm karavan ve kamp tutkunlarını beklediklerini söyledi.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/turizm-elcisi-oldular.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz