YABA YAPARAK HAYATA DÖNDÜ

YABA YAPARAK HAYATA DÖNDÜ

Yenişehir Terziler Köyü'nde yaşayan 67 yaşındaki Mustafa İşsever, hobi olarak Yaba yapmaya başladı. İşsever, şimdilerde yoğun talebe yetişmeye çalışıyor. İşsever, Yaba yaparak hayata tutunduğunu vurguladı.

Mustafa İşsever, 10 yıl önce evinin altında soğan ve saman gibi ürünleri savurmaya yarayan Yaba yapmaya başladı. Yaba yapmaya hobi olarak başladığını söyleyen Mustafa İşsever, gelen taleplere yetişemediğini ifade ediyor.

Yaba yanında Fırın Küreği ile Arpacık Tırmığı da yaptığını kaydeden yaşlı adam, Yaba yapma hikâyesini şöyle anlattı: Kamyon şoförlüğü yapıyordum. Kamyonculuğu bırakınca ayaklarım tutmamaya başladı. Kendime bir meşgale bulmalıydım. İşte o günlerde evimin altında Yaba yapmaya başladım. O günden bu yana yürüyemesem de çok daha iyiyim. Kendimi yaba ve diğer tarım aleti yaparak oyalıyorum. Bu iş nedeniyle çok mutluyum. Yaba yapmasaydım şu an çok daha kötü durumda olurdum. Benim durumumda olanlara tavsiyem, kendilerini oyalayacak bir iş yapmaları.

Artık yaptığı işten para da kazanmaya başladığını belirten Mustafa İşsever, 'Yaptığım tarım aletlerine büyük ilgi var. Yenişehir ve çevre köylerden gelen siparişlere yetişmekte güçlük çekiyorum. Ama yine de herkesin işini yapmaya gayret ediyorum' dedi.

Mustafa İşsever, Yenişehir dışından gelerek sipariş verenlerin de olduğunu söyledi.    

Nihat BIÇAK - Mehmet CAN

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yaba-yaparak-hayata-dondu.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz