YARALI ATMACAYI DONMAKTAN KURTARDI

YARALI ATMACAYI DONMAKTAN KURTARDI

Yenişehirli Abdullah Çelebi’den insanlık dersi.

Çelebiler Süt’ün ortaklarından Abdullah Çelebi, boş arazide donmak üzere olan bir Atmaca gördü. Atmacayı işyerine getiren ve ısıtarak elleriyle doyuran Abdullah Çelebi, atmacayı donmaktan kurtardı.

HERKESE ÖRNEK OLACAK HAREKET

Abdullah Çelebi, “Boş arazide gezinirken atmacayı gördüm. İlk önce avcıların vurup yaraladığı bir av sandım. Ancak yanına gidince donmak üzere olan atmacayı gördüm. Atmacayı hiç düşünmeden işyerime getirdim. Bir süre ısıttım, kandine gelince de ellerimle besledim. Atmacayı daha sonra Orman ve Tarım Müdürlüğü’ne teslim ettim” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYU GÜNDEME GETİRDİ

Kendisinin avcılık yaptığını da söyleyen Abdullah Çelebi, çok önemli bir konuya dikkat çekti. Havaların soğuk olmasının avcılara fırsatmış gibi görünmesine rağmen bu konuda farklı düşündüğünü ifade eden Çelebi, “Havalar iyice soğudu. Hava ısısı eksi 10’lara kadar düştü. Bu durum hayvanlara olumsuz şekilde yansıyor. Hayvanlar hem aç hem de soğuktan donmak üzereler. Ben de avcıyam ama bu havalarda ava çıkılmasını ve korumasız hayvanların avlanmasını doğru bulmuyorum. Bu bir fırsat olmamalı. Ayrıca sokak hayvanları da zor durumda. Onlara da özellikle bu dönemde sahip çıkılmalı” şeklinde konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yarali-atmacayi-donmaktan-kurtardi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz