KONFOR VE ÇÜRÜMÜŞLÜK!

836

Allah için hangi konforumuzudan ya da hangi günahımızdan vazgecebildik?

Göklerin ve yeryüzünün ikisi arasında ne varsa her şeyin sahibine hamdolsun O'ndan geldik O'na döneceğiz. Bizleri yaratan ve yaşatan Allah'a hamd olsun. Yeryüzünde bize türlü türlü rızık veren Rabbe hamdolsun. Geceyi gündüzü bizim çalışma ve dinlenme saati yapan Allah'a hamd olsun. Öldükten sonra bizi tekrar yaratacak ve hesaba çekecek olan Allah'a hamd olsun. Bize din olarak yalnızca İSLAM'ı seçen Allah'a hamd olsun. Rızkı elinde tutup her gün yarattığı bütün canlıların rızkını tekrer tekrar yaratan Allah'a hamd olsun.

Tekrar dirileceğini bilen biz insanlar hangi konforunuzudan ve günahımızdan vazgeçtik? Bunu bu gün kendimize sorma vaktidir.
Yeri göğü yöneten Allah her an bir işte olup yaratmaya devam ediyorsa, bizler yeryüzünde ne yapıyor nasıl yaşıyoruz acaba? O'nun muradı yeryüzünde iyi ve adaletli insan görmektir. Kur'an'da  Allah hak ettiğimiz ne varsa eksiksiz ve tam olarak vereceğini vadediyor. İbadetler Rabbimize karşı bir teşekkür halidir. Tevhit (hiç bir kimseyi Allah'a tercih etmemek O'nunla eşitlememek) Namaz, oruç zekat, hacc hepsi Allah'a hediyemizın birer parçasıdır.

Biz, Allah'a kul (özgür iradesiyle hareket eden) olmaya geldik. Edindiğimiz mal, mülk ve makamların bizi zehirlemesine izin vermemeliyiz. İşte onun için ibadetlerimiz bizim pan zehirimizdir. Kendimizi herhangi bir konuda yeterli olduğumuzu hissettiğimiz an bittigimiz andır. Rabbim hepimizi bu duruma düşmekten muhafaza buyursun. Kolay olan değil, zor olanlar bizi Allah'a daha yakınlaştırır.
Unutmayın...

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/yazar/nerimansarac.html.html

Yazarın Tüm Yazıları

KONFOR VE ÇÜRÜMÜŞLÜK!

İNSAN VE TOPRAK

ABA ALTINDAN ‘OY PUSULASI’ GÖSTERMEK

BİR ÇİFT AYAKKABI VE YAĞMUR

DEVLETİN MALI YOKTUR YETİMİN MALI VARDIR

YEMEN VE YENİLMİŞLİK

DÜNYAYI GÜNEŞİNDEN KOPARDILAR

SOL YANIM AĞRIYOR

YERYÜZÜNÜN IŞIKLARINI SÖNDÜRÜN

AYIP DENEN BİR ŞEY VARDI

FITRAT

Kur’an–Adalet–Şirk ve Zulüm

BU HAYAT HANGİMİZİN?

ÖLÜMSE!

BU DÜNYA HEPİMİZİN

KAÇIŞ NEREYE?

DURUN BİRAZ

ERDEMLİ İNSAN NASIL OLUNUR?

Hangi Güzellik Kalıcı?