YENÇİDER’DEN YENİŞEHİR TANITIMI

YENÇİDER’DEN YENİŞEHİR TANITIMI

Bursa ve İstanbullu iş insanları, Yenişehir Çiçeközü Köyü Derneği'nin (YENÇİDER) davetlisi olarak Yenişehir'e geldi. İş adamlarından oluşan konuklar Yenişehir'de bir dizi ziyaretin ardından, tarihi yerleri gezdi.

Yenişehir Çiçeközü Köyü Derneği'nin (YENÇİDER) organizasyonuyla Yenişehir’e gelen İş insanları, Yenişehir’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gelen ziyaretçilerin arasında Galatasaray eski başkanlarından Turgay Kıran da vardı.

Bursa ve İstanbullu iş insanları Sinanpaşa Külliyesi, Köfteci Yusuf, Ela Kuruyemiş’e giderek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Daha sonra Yenişehir’de tarihi evlerin bulunduğu sokakları gezen iş insanları heyeti, belediyedeki toplantıya katıldı.

Son olarak İş insanlarına Yarhisar Köyü'nde tarihi Orhan Camii, hamam ve şelale bölgesini tanıtıldı. Gezi programının son durağı ise Çiçeközü Köyü, sulama barajı ve Çiçeközü köyü oldu.

KARKENT TEKSTİL SAHİBİ YENİŞEHİR’E DESTEK VERECEK

Ziyaret oldukça verimli geçerken, Karkent Tekstil sahibi Ali Sayın, Yenişehir’e hazır giyim anlamında destek vermeyi düşündüğünü söyledi.

FİKRET KİRİŞÇİ: YENİŞEHİR’İN YAKINDAN TANINMASI ÇOK ÖNEMLİ

YENÇİDER Başkanı Fikret Kirişçi’ Bu organizasyon ile Yenişehir'in tanıtımına katkıda bulunmayı, ilçeli iş adamlarının Bursa ve İstanbul'daki işadamlarıyla tanışmalarını sağlayıp ortak girişimler yapmalarının yolunu açmayı amaçladıklarını belirtti.

Yatırımcıların Yenişehir'i yakından tanımalarının önemini de vurgulayan Kirişçi, "Misafirlerimizle Sinanpaşa Külliyesi'nin ardından ilçenin tarihi evlerinin bulunduğu sokakları gezdik. Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretin ardından ilçemizde faaliyet gösteren gıda fabrikaları ziyaret ettik. Sonrasında konuklarımızı Yarhisar Köyü'ne götürüp onlara tarihi Orhan Camii, hamam ve şelale bölgesini tanıttık. Gezi programının son durağı ise Çiçeközü Köyü oldu. Köydeki sulama barajı görüldü ve köy halkıyla tanışıp sohbet edildi. Oldukça verimli bir toplantı oldu" şeklinde konuştu.

 

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenciderden-yenisehir-tanitimi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz