YENİ EVLERİNE TAŞINDILAR

YENİ EVLERİNE TAŞINDILAR

Yenişehir’de Salı günü yaşanan olayın ardından TOKİ sosyal konutlarında bir daireye yerleştirilen 8 kişilik ailenin tüm ihtiyaçları karşılandı

Yenişehir’de kiracı olarak oturdukları evin yanması üzerine açıkta kalan aileye geçici konut tahsisi yapıldı.

Hüsna ve Mehmet B. çifti ile 6 çocuğunun Tabakhane Mahallesi'nde yaşadığı evde meydana gelen yangının olayın ardından İlçe Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesince çalışma başlatıldı.

TOKİ sosyal konutlarından bir daireye yerleştirilen ailenin beyaz eşya ve mobilya dahil tüm ihtiyaçları, Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Davut Aydın'ın girişimiyle karşılandı.

Yangın sırasında ayağından zincirle bağlanmış bulunan çiftin çocuğu Eyüp B. (10) ise hafif yaralanması nedeniyle hastanede tedavi edilip gerekli işlemlerin yapılmasının ardından annesine teslim edildi.

İlçede bir ilkokulun 4. sınıf öğrencisi olan Eyüp B'nin durumunun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce denetim ve takip altında olacağı öğrenildi.

Polis tarafından gözaltına alınan baba Mehmet B'nin emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

Anne Hüsna B, yaptığı açıklamada, yangın nedeniyle zor durumda kaldıklarını söyledi.

Desteklerinden dolayı yetkililere teşekkür eden Hüsna B., "Yatak, yorgan, televizyon yoktu, çamaşır makinesi yoktu. Allah razı olsun, Kaymakamımız yardım ediyor" dedi.

Eyüp B. ise büyüyünce asker olmak istediğini ifade etti.

Yenişehir'de 6 Ekim Salı günü, Tabakhane Mahallesi'ndeki müstakil bir evde yangın çıktığı ihbarını alan itfaiye ekipleri olay yerine gelmişti. Eve giren ekipler, bir odada ayağından yere zincirle bağlanmış haldeki Eyüp B. ile karşılaşmış, balta ile zinciri koparıp çocuğu dışarı çıkarmıştı. Yangında bir ayağından yaralanan çocuk, Yenişehir Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Çocuğu zincirle bağlayan baba Mehmet B. ise gözaltına alınmıştı. Ekipler tarafından söndürülen yangın, evin kullanılamaz hale gelmesine yol açmıştı.

 HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yeni-evlerine-tasindilar.html.html.html

Yorumlar

  • Ahmwt

    Ahmwt

    İyi insanlar bişey yapmışlar ama, yanan ev ne olacak sahibine yardım edilcekmi tadilat yapılcak mı, bu aile çok çocuklu eğitim verilmeli, nüfusa dayalı adres beyanları varmı kimdir nedir, yenişehirde ev ev aileler incelenmeli ki, zincire vurulan, taciz vs. Uğrayan kadın çocuk varmı, bu yangın Allahın bi hikmeti ki bişey göstermek istenmiş kullara ders çıkarılmalı. Yenişehir çok göç aldı ilerideli problemler için önlem alınmalı, tarım işçileri olmadık yerlerde çadırlarda zor yaşam, onlara konteynır kent yapılmalı geldiklerinde kalmaları için suyu banyosu wc si olan. Lütfen uyumayalım, olur olmadık yere çadır kurdurmayalım, onların iyiliği için, bu soruna göz kapamayınız

Yorum Yaz