YENİŞEHİR ÇİFTÇİSİNİN SESİ OLDUK

YENİŞEHİR ÇİFTÇİSİNİN SESİ OLDUK

Yenişehir Gündem Gazetesi ve www. Yenisehirim.com, hakkını arayan Yenişehir çiftçisinin sesi oldu.

DSİ’nin uygulamalarını yanlış bulduklarını ve kendilerine haksızlık yapıldığını iddia eden Yenişehir Kurtuluş Mahallesi, Çelebiköy, Karabahadır ve Avşar köyünde tarımla uğraşan yaklaşık 70 çiftçi, 15 Mayıs Çarşamba günü Boğazköy Sulama pompası önünde toplanmıştı. Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş’ın da destek olduğu çiftçi protestosu, gazete ve site manşetlerimize yansımıştı.

Haberimizin ardından hızlı bir şekilde 16 Mayıs Perşembe günü toplantı kararı alındı. DSİ Bölge Müdürü ile Sulama Birliği ve konuyla ilgili yöneticiler, 33 mahalle muhtarıyla Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıya, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş da katıldı.

Yapılan değerlendirmeler sonunda, ön ödemeli olarak takılacak su saatleri, faizsiz ve 5 ay sonraya ertelendi.

Ayrıca, su fiyatlarında da indirime gidildi. Cazibeli olarak kullanılan suyun fiyatı geçen yıl olduğu gibi 12.50 kuruş olarak belirlenirken, Yer Altı Sulaması 35 kuruş, Pompalı Sulamanı fiyatı ise 20 kuruşa çekildi.

Toplantının ardından alınan kararlar, Yenişehirli çiftçisini memnun ederken, her zaman çiftçinin yanında olan Yenişehir Gündem Gazetesi ve www. Yenisehirim.com, bir kez daha çiftçilerin sorununu çözmenin mutluluğunu yaşadı. 

 HABER: NİHAT BIÇAK

    

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-ciftcisinin-sesi-olduk.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz