YENİŞEHİR İÇİN ÇEVRE PLATFORMU

YENİŞEHİR İÇİN ÇEVRE PLATFORMU

Yenişehir’de kenti ve çevreyi sevenler, Yenişehir Çevre Platformunu (YEÇEP) adı altında birleşti. Platform, hiçbir siyasi bayrağı taşımayan, yaşadığı kentin havasını, suyunu, toprağını, doğasını dert edinen kişileri bir araya getirecek.

ŞAFAK ERDEM’DEN AÇIKLAMA

Yenişehir Çevre Platformu adına Şafak Erdem, konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Şafak Erdem, ‘Bizler kentini seven bir grup insan olarak yola çıktık, Yenişehir Çevre Platformunu (YEÇEP) kurduk ve bu çatı altında birleştik.

Bizler kentimizde ve bölgemizde yaşanan ekolojik yıkımların karşısında, insanların ve tüm canlıların geleceğinin tehdit altında olduğunun farkındalığı ile sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Yenişehir’e 11 km mesafede Kirazlıyayla'da faaliyete geçmesi planlanan kurşun, çinko, bakır madeni, zenginleştirme tesisi ve atık barajının bölgemiz üzerinde yıkıcı etkileri olacağını görüyoruz.

Kamu yararı gözetildi denerek kamu zararına planlanan bu tür projelere karşı duruyoruz ve soruyoruz. Bu projenin Yenişehir'e katkısı ne?

Hiçbir siyasi bayrağı taşımayan, yaşadığı kentin havasını, suyunu, toprağını, doğasını dert edinen, bu kent benim, geleceğinde benim de söz hakkım var diyen herkesi 16 Ekim saat 20:00’da ziraat odası toplantı salonunda, uzmanların katılımıyla gerçekleşecek bilgilendirme toplantısına davet ediyoruz.

Diyoruz ki yarın çok geç olmadan bugün harekete geç’.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-icin-cevre-platformu.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz