YENİŞEHİR'İN GENÇLERİ İÇİN TEKNOFEST HAZIRLIĞI VAR MI?

YENİŞEHİR'İN GENÇLERİ İÇİN TEKNOFEST HAZIRLIĞI VAR MI?

Türkiye'nin teknolojide parlayan yıldızı TEKNOFEST her geçen yıl daha da büyük ilgi görüyor. 

 
Bu yıl 5.cisi düzenlenecek olan TEKNOFEST'e şimdiden tüm il ve ilçelerden yoğun ilgi ve katılımlar var. 
 
Hatta bu festivale ilgi o kadar fazla ki! Türkiye dışında farklı ülkelerden de katılımlar gerçekleşiyor. 
 
- Peki TEKNOFEST nedir?
 
Türkiye'de düzenlenen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivalidir. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivaldir.
 
Genel olarak millî teknolojileri teşvik edip geliştirmek ve insanları bu alanda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Festivalde seminerler, ödüllü teknoloji yarışmaları, yerli teknoloji sergileri, uluslararası girişim zirvesi yer alırken; paraşütle atlama, Solo Türk, Türk Yıldızları ve benzeri yerel-uluslararası kuruluşların hava gösterileri de gerçekleştirilmektedir. 
 
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın önderliğinde düzenlenen bu organizasyonda rekorlar kırıldı. Bayraktar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle oldu.
 
"TEKNOFEST2020'nin kırdığı dünya rekorunun da 2 katından fazlasına çıkarak! 40.000'e yakın takım yarışmalara başvurdu! Dünyanın en büyük yüksek teknoloji yarışma platformu olma özelliğine sahip oldu."
 
TEKNOFEST İlk olarak 2018 yılında İstanbul'da gerçekleştirildi. 2022 yılında ise Samsun'da gerçekleştirilmesi planlandı.  
 
TEKNOFEST 2023 yılında YENİŞEHİR'de neden olmasın ? 
 
Yenişehir'in bildiğiniz gibi hem sivil hemde askeri havaalanı bulunmaktadır. Bu ilçemiz için çok büyük bir avantajdır. Hem şehrimizin tanıtımı hemde Yenişehir'in esnafının kalkınması için çok büyük bir fırsattır. 
 
Peki böyle bir fırsatı değerlendirmek için Yenişehir Belediyesi tarafından her hangi bir adım atıldı mı ? 
 
Ya da Yenişehir'in gençleri ile her fırsatta buluşma gayreti gösteren Cumhur İttifakı Belediye Başkanımız TEKNOFEST ile ilgili bilgilendirme yaptı mı?
 
2022 yılında Samsun'da gerçekleştirilmesi planlanlanan TEKNOFEST'e gençler organize edilerek, katılım sağlamaları için yönlendirme yapıldı mı? 
 
Yanıbaşımızdaki, komşu ilçemiz İnegöl' ün çalışkan Belediye Başkanı Alper Taban sosyal medya hesabında şöyle bir paylaşımda bulundu.
 
"Gençlerimiz arı gibiler maşallah.
Baykoca proje takımlarımız #TEKNOFEST2022 hazırlıklarına başladılar.
İnegölümüzü en güzel şekilde temsil edeceklerine inancımız sonsuz."
 
Diyerek gençlerin sadece söylemde değil, eylemde de yanlarında olduğunu gösterdi. Alper Taban Başkanımızı yıllardır takip ederiz. Gerçekten güzel çalışmaların altına imzasını atıyor. 
 
Ne diyelim! 
 
Darısı bizim Yenişehir'li genç kardeşlerimizin başına inşallah..
 
Yenişehir artık kabuğunu kırmalı, ufkunu geniş tutmalı.
Gençlere fırsatlar tanıyacak projelere imza atmalı. 
 
Sadece fotoğraf karelerinde değil, her zaman gençlerinin yanında olmalı. 
 
Gençlere sahip çıkmanin, gençlerin önünü açmanın, gençleri anlayabilmenin, gençleri kendi memleketinde tutabilmenin tek yolu "İSTİŞARE" dir.
 
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) istişarenin önemi ve neticesi hakkında: "İstihare eden aldanmaz, istişare eden pişman olmaz" demiştir.
 
Dolayısıyla akıllı insan istişare eden, başkalarının düşüncesine saygılı olan ve onlardan yararlanabilen insandır.
 
Biz sopayı diksen ağaç yetişecek verimli topraklara sahibiz. Bu topraklarda yaşayan her bir gencimizinde vebali bizim üzerimizdedir. Bu vebali istişare ederek, Onlara kendi evladımız gibi sahip çıkarak, üzerimizden kaldırabiliriz. Gençlerine sahip çıkmak bizim ve en başta yöneticilerimizin boynunun borcudur.  
 
TEKNOFEST' 2022 için biran önce YENİŞEHİR'den genç kardeşlerimiz organize edilip Samsun daki yarışmalara katılım sağlamaları için tüm kurumlar elinden geleni yapmalı. Önümüzdeki yıl içinde şimdiden hazırlıklara başlanmalı.
 
İnsallah bu söylediklerimiz gurur kibir yapılmadan, halkın isteği dikkate alınarak TEKNOFEST 2023 ün YENİŞEHİR de yapılması için bugünden itibaren herkes üstüne düşeni yapmalıdır. 
 
Bizim unumuz var.
Bizim yağımız var.
Bizim şekerimiz var. 
 
Fakat bunları birleştirip helva yapacak USTA yada ihtiyacımız var. 
REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-in-gencleri-icin-teknofest-hazirligi-var-mi-.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz