YENİŞEHİR SİYASİ TARİHİNDE BİR İLK

YENİŞEHİR SİYASİ TARİHİNDE BİR İLK

Zafer Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı'nın 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Parti lokalindeki genel kurulda kurucu İlçe Başkanı Meryem Can, tekrar bu göreve seçildi. Can, Yenişehir'de ilk siyasi parti kadın ilçe başkanı oldu.

Kongre sonrası bir açıklama yapan Can, parti tüzüğünde de yer aldığı gibi kadın ve gençleri çok önemsediklerini, Yenişehir kadın ve gençlerinin de ülkede siyasetinde söz sahibi olabilmeleri için yola çıktıklarını anlattı.

Can, "Yenişehir'in her kesiminin olduğu gibi tarım ve hayvancılığın yükünü çeken kadınların da bir kadın olarak sesi olmaya onların da sorunlarını çözmeye talibiz. Oldukça heyecanlı ve  beklediğimden daha yüksek katılımla gerçekleşen kongremizi tamamladıktan sonra parti yöneticilerimiz ve partililerimizle birlikte esnaf ve vatandaşlarımızla sohbet ettik. Bir anlamda seçim startını da vermiş olduk. Yenişehir halkının sorunları ile bizatihi ilgilenerek partimizin iktidar yolunu Yenişehir'den taçlandırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Can başkanlığındaki Zafer Partisi İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Halil Derhan, Semih Mert Kürün, Emirhan Durgut, Şerifcan Yılmaz, Güvenç Hürasan, İlhan Çolpan, Serkan Demir, Orhan Sert, Ufuk Lütfioğlu, Semih Özden.

Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise Sinan Turan, İbrahim Bayram, Mehmet Sav, Samet Türkyılmaz, Semih Canbaz ve Necdet Göktaş getirildi.
Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Nadir Özkardaş, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı GİK Üyesi Mahmut Kara, Genel Başkan Başdanışmanı KK ve GİK Üyesi Bayram Kazancı ve Genel Başkan Başdanışmanı Ertuğrul Kara ve partililer katıldı.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-siyasi-tarihinde-bir-ilk.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz