YENİŞEHİR'DE HURDACILAR MÜHÜRLENDİ! ÇÖZÜM ARIYORLAR

YENİŞEHİR'DE HURDACILAR MÜHÜRLENDİ! ÇÖZÜM ARIYORLAR

Yenişehir’de hurdacılar, Yenişehir Belediyesi tarafından mühürlendi. Hurdacılar dertli. Belediye Başkanı Davut Aydın’dan çözüm bekliyorlar.

Yenişehir Eski Sanayi Çarşısı’nda hurdacılık yapan 8 hurdacıdan 7’sinin kapısına mühür vurularak meslekten men edildiler.

Geçtiğimiz günlerde Yenişehir Belediyesi Encümen kararı ile alınan bu karardan sonra haklarını arayan hurdacılar, yaptıkları açıklamada mağdur olduklarını söylediler. Dükkan ve evinin kira olduğunu söyleyen bir hurdacı ise bu zor günlerde faturalarını ödeyemediklerini söyledi.

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

İnegöl’de de hurdacılık yaptığını belirten Rıfkı Rıdvanbaş, ‘İnegöl’de de bu tür sorunlarla karşılaştık. Ama başkan Alper Taban bey çözüm bularak işimize devam etmemizi sağladı’ dedi.

21 yıldır hurdacılık yapan Seyhan Bolat, ‘Ruhsatımız olmadığı için işyerlerimiz mühürlendi. Çoluk çok zor durumdayız. Ruhsat almak istiyoruz verilmiyor. O zaman bize yer yapılsın hurdacılar olarak oraya gidelim’ şeklinde konuştu.

KAMERA TAKALIM

Ramazan Dişçiler ise, ‘Eğer sorun çalıntı mal almaktan kaynaklanıyorsa, hepimiz işyerlerimize kamera taktıralım. Hırsızlık malı alan olursa o zaman her türlü cezaya razıyız. Başkanımızdan yardım bekliyoruz’ diye konuştu.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-hurdacilar-muhurlendi-cozum-ariyorlar.html.html.html

Yorumlar

  • 134

    134

    İlk defa doğru bir iş yapılmış, hırsızlazların yatağıydı kurutma girişimi mantıklı,

Yorum Yaz