YENİŞEHİR’DE MERAL AKŞENER’E BÜYÜK İLGİ

YENİŞEHİR’DE MERAL AKŞENER’E BÜYÜK İLGİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa programı kapsamında Yenişehir'İ esnafı ziyaret etti. Yenişehir’de Meral Akşener’e büyük ilgi gösterildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli maaşlarının asgari ücret oranına çıkarılmasını istedi. Akşener, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin de dolar cinsinden 3700 TL ya da enflasyona göre 2800 TL olması gerektiğini belirtti.    

Ziyaret öncesi kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Akşener, “20 Ocak 2022’den bugüne ilçe ilçe esnaf gezdiğini söyledi.

Bu programlardaki amacına değinen Akşener, “Sizin derdiniz, sizin durumunuz, sizin nasıl bir hayat yaşadığınız, çocuklarınızın durumunun ne olduğu, besicilerin durumunun ne olduğu, çiftçinin durumunun ne olduğu, esnafın durumunun ne olduğu, işsiz gencin ne hissettiği,  atanamayan öğretmenin hangi duygular içinde olduğu, torpili olmadığı için açıkta kalan çocuklarımızın bu ülkeye dair ne hissettiği, EYT'lilerin durumunun ne olduğu ve zorla  2500 liraya çıkartılan emekli maaşı ile bugün bırakın torununa çikolata almayı kendini geçindiremeyen emeklinin durumunun ne olduğu uzun zamandır konuşulmadı.” dedi.

“SİZ OLMAZSANIZ BİZ OLABİLİR MİYİZ?”

Esnaf dükkanları içinde işsiz gençleri, gebe ineklerini kesime gönderen besicileri, akşama ne pişireceğini bilmeyen ev kadınlarını dinlediğini belirten Akşener, “Sonra bunları kamuoyunun gündemine getirdik. 'Ağalar bunu duysun' dedik. Ağalar duyup da çare üretsin derken, tam tersine sizlere 'nankör' bana 'tiyatro oynuyor' dendi. Garibim A Haber telef oldu. Dolayısıyla milletin sesi olmak, seçmenin velinimet olmasını sağlamak için çıktığımız bu yolda Allah'ın izni ile çok büyük mesafe kaydettik. Bu harami düzeni sizin helal oylarınızla, sandıkta el ele verip demokrasi ile attaya gönderme konusunda büyük mesafe katettik. Şimdi ağalar, muhteremler buraya gelemiyor. Bir kamyon polisle geziyorlar, sizden şüpheleniyorlar. Ya siz milletsiniz millet, siz olmazsanız biz olabilir miyiz? Sen velinimetsin, sen olmazsan ben olabilir miyim? Ama ağaları buraya getireceksiniz. Velinimet sizsiniz.“ şeklinde konuştu.

“RAHATLARINI BİRLİKTE BOZACAĞIZ”

Kendisini dinleyenlere “Bütün bu harami düzeni sonlandıracak olan sizsiniz.” diyerek seslenen Akşener, “Bana bakın, ağalar çok kızgın. Şimdi benimle böyle bir araya geldiğinizde ağalar çok bozuluyor, dehşet bozuluyor. Çünkü rahatları bozuldu. Allah'ın izni ile rahatlarını birlikte bozacağız. “ ifadelerini kullandı.

Gittiği yerlerde derdi olan insanları dinlediğini dile getiren Akşener, yaşadığı diyalogları anlattı.

“GEMİCİKLERDEN GEMİLERE DÖNDÜNÜZ”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ekonomi için 'sabredin' dediğini hatırlatan Akşener, “Ayıptır be ayıptır. Yoksul evlerini geziyorum. Tek mercimek çorbası, tek makarna, tek bulgur pilavı… Günahtır be günahtır. Gemiciklerden gemilere döndünüz. Tek yüzükle geldiniz… Yoksulluğun dibe vurduğu bir Türkiye’de masallar anlatılıyor ama dükkanların içinde o masallara yer yok. İşte bu nedenle ilçe ilçe esnaf esnaf gezmeye devam ediyorum. El ele vereceğiz ve bu harami düzeni yıkacağız. Helal oylarınızla yıkacağız, demokrasi ile yıkacağız. Çok az kaldı. İster önce ister zamanında. Bir sene sonra abilerin hepsi attaya gidiyor” diye ekledi.

Emekli maaşlarının asgari ücret oranına çıkarılmasını isteyen Akşener, yine emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin de dolara cinsinden 3700 TL ya da enflasyona göre 2800 TL olması gerektiğini belirtti.     

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-meral-aksenere-buyuk-ilgi.html.html

Yorumlar

  • Ali

    Ali

    Bırakın liderleri haber yapmayı bu gazetenin haberi yokmu.Yosab yeniden kuruluyor.Aylardır haberini bekliyorum .Hiçbir Yenişehir gazetesi yosab oluyor haberleri yok

  • Yenişehirli Vatandaş

    Yenişehirli Vatandaş

    Yenişehir e önemli bir siyasi lider gelmiş ama malesef sizden başka haber yapan yok. Teşekkürler Nihat bey. Yenişehirde sizden başka tarafsız basın kalmamış malesef.

Yorum Yaz