YENİŞEHİR'DE ORMAN YANGINI

YENİŞEHİR'DE ORMAN YANGINI

Fethiye, Selimiye ve Yeniköy mahallelerinin arasında bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın kontrol altına alındı. Bursa dışında Yalova'dan da bölgeye destek ekipler sevk edildi.

Edinilen  bilgiye göre, Yenişehir ilçesine bağlı Selimiye köyü ormanlık alanda saat 16:00 sıralarında yükselen dumanları farkeden köylüler durumu itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi.

Yangına 5 helipkopterle havadan, 20 arazöz ve itafiye aracıyla karadan müdahale edilen yangın kontrol altına alınarak boyu küçültüldü. Yangının tamamen kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor.  Yalova'dan da bölgeye destek ekipler sevk edildi.

Bursa Valiliği'nden açıklama geldi

Açıklamada: "İlimiz  Yenişehir İlçesi Fethiye ve Selimiye Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ormanlık alanda bugün 09.08.2019 Saat:15.30 civarında ormanlık alanda meydana gelen orman yangınına 5 helikopter, yeteri kadar araç-gereç ve personel ile, Orman Bölge Müdürlüğü, AFAD, Büyükşehir Belediyesi  ve diğer  kurumların katılımıyla yoğun ve etkili bir şekilde yangına müdahale edilmekte olup; Yangın kısmen kontrol altına alınarak küçültülmüş  olup yerleşim yerlerini tehdit etmemektedir, yangının tamamen kontrol altına alınması için çalışmalar devam etmektedir. Yangının çıkış sebebi çok yönlü olarak araştırılmaktadır." denildi.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Orhan Filiz, yaptığı açıklamada, olayı öğrenince hemen bölgeye geldiklerini söyledi.

Alevlerin kısa sürede büyüdüğünü belirten Filiz, "Bir anda alevlendi. Yangının nasıl başladığına şimdi görevli arkadaşlarla bakacağız. Fethiye, Yeniköy ve Selimiye Mahallesi sakinleri de yangını söndürmek için yardımcı oldu" diye konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-orman-yangini.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz