YENİŞEHİR’DE TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

YENİŞEHİR’DE TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Geçtiğimiz hafta Yenişehir’de Trafik Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleşti.

Yenişehir Emniyet Müdürlüğü, Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir İlçe Jandarma’nın birlikte düzenlediği ‘Yaya Öncelikli Karayolu Trafik Haftası’nda, trafikte bilinçli olmanın ve kurallara uymanın önemini vurgulandı.

İlk olarak Atatürk Anıtı önünde trafik konulu bir sergi açıldı. Sergiyi vatandaşlar ve öğrenciler ziyaret ederken, trafik kuralları ile ilgili broşürler dağıtıldı.

Diğer yandan, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser yardımcısı Osman Koç, Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Trafikte yaya önceliği ve motosiklet kullanımına yönelik’ bir eğitim verdi. Komiser yardımcısı Osman Koç, daha sonra Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik eğitim verdi. Eğitimler hafta boyunca devam edecek.

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla, her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanıyor.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirde-trafik-haftasi-etkinlikleri.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz