YENİŞEHİR'İN ÖNCELİKLERİ MASAYA YATIRILDI

YENİŞEHİR'İN ÖNCELİKLERİ MASAYA YATIRILDI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükorhan, Harmancık, İznik ve Yıldırım’ın ardından Yenişehir İlçesi’nde muhtarlarla buluştu.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, Bursa Büyükşehir Başkanvekili Süleyman Çelik ile muhtarlar katıldı.

Seçimlerin, 31 Mart’ta bitmiş görünmesine rağmen, İstanbul seçimlerinin süreci uzattığını hatırlatan Başkan Aktaş, seçimlerin ardından göreve gelen tüm muhtarlara başarılar diledi. Muhtarların demokrasinin uçbeyleri olduğunu, ekip, ekipman ve bütçeleri olmamasına rağmen vatandaşın her sıkıntıda önce muhtara koştuğunu hatırlatan Başkan Aktaş, zor bir göreve talip olan muhtarlarla el birliği içinde, öncelik durumuna göre tüm sorunları çözüme kavuşturacaklarını vurguladı.

Mazeretimiz yok

Sadece Türkiye’nin değil, tüm dünya ülkelerinin ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Seçim bitti, millet bize güvendi, oy verdi. Bizim artık bu işleri bir bir yoluna koymamız gerekiyor. Tabi İmkanlar kısıtlı, ihtiyaçlar ise sınırsız. Ancak mazeretimiz yok. Önceliklere göre hareket etmemiz gerek. Bu nedenle muhtarlarımızla bir araya gelip, sorunları ilk ağızdan dinliyoruz. Yenişehir’de 61 kırsal mahallemiz var. Bu mahallelerimizde yol ve altyapı kesinlikle tamamlanacak. Karşılıklı anlayış, gayret ve takiple tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Toplantıda tek tek söz alan mahalle muhtarları, yaşadıklarını problemleri Başkan Aktaş ile paylaştı.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirin-oncelikleri-masaya-yatirildi.html.html

Yorumlar

  • Cemal

    Cemal

    Hastane yolu bir an önce açılmalı garaj ihtiyacı var koca su ve boğazköy barajı inegöl sanayisinin atıklarından kurtarılmalı ki toprak ve insanda kurtula hızlı tren oto test organize sanayi yalan oldu bi tık ilerleme yok gerileme çok, yenişehirde oturmaya bi tane yeşil alan park yok yeşil bursa beton bursa oldu yenişehirin eski mahalleri unutuldu mültecilerle doldu tabakhane yenigün yeni mahalle şehirde boş arazi yerine bu eski mahaller değerlendirilmeli

Yorum Yaz