YENİŞEHİRLİ ÇİFTÇİYE TAŞ TOPLAMA MAKİNESİ

YENİŞEHİRLİ ÇİFTÇİYE TAŞ TOPLAMA MAKİNESİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Yenişehir’e kazandırılan taş toplama makinesi, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü koordinatörlüğünde çiftçilerimizin hizmetine sunuldu.

 

 

ÇİFTÇİLERE SUNULAN ÖNEMLİ BİR HİZMET

 

Yenişehir’in her alanda gelişimine katkı sağlayacak adımları vakit geçirmeden atan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bölgemizin en verimli ovalarından biri olan ilçemizde, tarlaların yüzeyinde bulunan taşların toplanarak, toprağın işlenmesini kolaylaştırmak, tohum yatağının rahat ve doğru hazırlanmasına olanak sağlayarak verimi arttırmak amacıyla BBB katkılarıyla alınan taş toplama makinesinin, çiftçimize sunulmuş önemli bir hizmet olduğunu ifade etti. Ayrıca, toprak işlemede kullanılan ekipmanların, toprakta bulunan taşlar sebebiyle zarar gördüğünü söyleyen Başkan ÇELİK, “Yapılacak taş toplama işlemiyle, çiftçimizin bakım ve onarım masraflarında önemli bir düşüş yaşanacak, verimde ise artış sağlanacaktır” dedi.

 

 

TAŞ TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Bugüne kadar 50 dekar alanın taş temizleme çalışmasının yapıldığını belirten ÇELİK, ilçemize bu hizmetin kazandırılmasında katkıları bulunan BBB Başkanı Recep ALTEPE’ye teşekkür etti. Ülkemizin ve ilçemizin kalkınmasında, modern ekipmanların kullanılması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabileceklerini söyledi.

 

HABER: MUSTAFA ACAR

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirli-ciftciye-tas-toplama-makinesi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz