YENİŞEHİRLİ ROMANLAR’DAN TOROĞLU’NA TEPKİ!

YENİŞEHİRLİ ROMANLAR’DAN TOROĞLU’NA TEPKİ!

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica'yı eleştirirken "Böyle Çingenelik olur mu?" ifadelerini kullanmasına, Romanlar tarafından büyük tepki gelmesine sebep oldu. Toroğlu'nun Marius Sumudica'yı eleştirirken ırkçı ifadeler kullanmasına Sakarya, Bursa, Yalova ve Kocaeli Roman Federasyon Başkanları dışında Yenişehirli Romanlar da tepki gösterdi.

Yenişehir Romanlar Derneği Başkanı Yıldırım Belikıroğlu, tüm romanlar adına serzenişte bulunmak istediğini ifade ederek "Sayın diyemiyorum, Erman Toroğlu denilen şahsiyetin, televizyon programında yapmış olduğu ön yargılı, ayrıştırıcı sözlerde bulunmasını tüm romanlar olarak kınıyoruz. Bundan sonra bu tarz ayrıştırıcı kelimelerde bulunabilecek televizyon programlarında tek bir sunucu dahi olmamasını, yetkililer tarafından buna dikkat edilmesini istiyoruz. Aslında söylenecek çok söz var. Bizler roman camiası yüz yıllardır ön yargılı ve ayrıştırıcı tavırlardan artık bezmiş ve bunalmış durumdayız. Haddini aşan bu sözlerden dolayı yargıya başvuracağız" dedi.

Belikıroğlu, ‘Romanlar bu ülkenin asil evlatlarıdır. Romanlar, Bayrağına, devletine ve milletine ihanet etmez’ diyerek sözlerini bitirdi.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehirli-romanlardan-torogluna-tepki.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz