YEREL SEÇİMLERDE BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI OLDU

YEREL SEÇİMLERDE BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI OLDU

Yenişehirli Avukat Baki Şahan, 31 Mart seçimlerinde Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu.

Halk Ekmek’te gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Baki Şahan, yaptığı açıklamada, Yenişehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Bağımsız Belediye Başkan adayı Baki Şahan, “Günışığında yönetim” vaadi verirken, başkan adaylarını da eleştirdi. Baki Şahan şu açıklamayı yaptı: Değerli Hemşehrilerim; 31.03.2019 da yapılacak Yerel Seçimlerde, İlçemiz Belediye Başkanlığına Bağımsız Aday olarak huzurunuzda bulunmaktayım. 2014 de yapılan yerel seçimlerden sonra; yaşanılanları hep birlikte şahit olduk ve idrak ettik. Maalesef ilçemizde gelinen nokta, hem iktidar ve hem de muhalefet açısından olumlu bir şeyler ortaya konulmadığının tescili olmuştur. Şöyle ki;

Belediye Başkanlığına seçilen ve bu görevi 5 yıl boyunca yerine getirmek için gayret ettiğini iddia eden Sayın Süleyman Çelik ilçemiz halkından geçer not alamamıştır. Tarihe adı projeci başkan olarak geçmiştir. 2014 de okul arkadaşının himmet ve gayreti ile seçilen başkan, iktidarın da nimetlerinden ilçemize getirememiştir. Bu seçim için yapılan adaylık serüvenleri ise herkes tarafından bir hayal kırıklıkları ile doludur. Üzülerek gördük ki, iktidar kıymetimizi bilememiştir… Bundan daha vahim olan ise; ana muhalefet partisi de kıymetimizi bilemeyeceğini yaşattığı süreçle göstermiştir. Hem iktidar hem de ana muhalefet küçük ortaklarına ilçemizi ikram etmişlerdir.  Ne acıdır ki; bu ortamda parti içi demokrasiyi bırakın, ilçemizde demokratik bir ortam olduğunu söylemek ne kadar mümkündür? Al gülüm ver gülüm zihniyetiyle seçmenimizin iradesine ipotek konulmak istenmektedir. Büyük ortak ilçemdeki kendi başarısızlığını göğüslememek adına, faturayı ittifak adına küçük ortağına ödetmek istemektedir. Ana Muhalefet partisi ise; tam çelişkiler yumağı halinde elindeki büyük fırsatı, yanlış adayla kazanabileceğini düşündüğü, adında ittifak denilen bir örtü ile hiç de istemediği bir adayla yola çıkmayı göze almıştır. İlçemizdeki siyasi kaosun tek ve yegane sorumlusu olan Ak Parti İlçe Başkanı ve Belediye Başkanıdır. Ancak onlarda bu ittifakla başarısızlıklarını örtmeyi istemektedirler.

Değerli Hemşehrilerim;

17 yıldır Ak Parti iktidarı, özellikle de son 5 yılda öksüz bırakılan ilçemizin, yerine ikame edilmeye çalışılan küçük ortaklı ittifaklarla daha iyi hizmet alacağını ve başarılı bir belediyecilik sergilenmesini beklemek, tekeden süt sağmaktan ve öküz altında buzağı almaktan daha zor olduğunu ifade etmek isterim. Sadece bu parti adaylarına tüm suçu yüklemek yeterli midir? Tabi ki değildir. Zira son 20 yıldır kişisel hevesleri uğruna kadrolu başkan adayımız Sayın Mehmet Kaya’ya değinmeden geçmek sanırım doğru olmaz. Her seçimin doğal adayı olan Sayın Kaya yine meydanlara çıktı. Tabi bu defa kendisine bulabileceği son durakla, son demde bir başkanlık oyunu daha oynamak istiyor. Saadet Partisi kendi ideolojisi ve genleri ile taban tabana zıt bir adayla meydanlarda. Sözün bittiği yerdeyiz. Zira seçim kazanmak ve başkan olmak için her yolun mübah ve meşru olabileceğinin en net tezahürü olarak bu yeterlidir.

Ana Muhalefetin bir önceki seçimde uğradığı hezimetten ise ders çıkarmadığı aşikâr. Sanırım Ak Partinin neden başarılı olduğunu ve bu kadar uzun süre iktidarda durabildiğini anlayabilmek için ana muhalefete bakmak, sanırım yeterli olacaktır. Geçen seçim en iyisini Sayın Mehmet Kaya yapar diyen CHP, bu defa yine gezginci bir adayın peşine takılıp hayal görmeyi istiyor. CHP bunu geleneksel hale getirdikçe memleket sevdalısı CHP ‘li dostlarımız ise kahroluyor.

Değerli Dostlarım;

Önümüzdeki seçimlere her ne kadar kağıt üzerinde 10 aday olsa da, esasında seçimlere Bağımsız Aday olarak ben ve diğerleri girmektedir. Benim haricimdeki tüm adaylar aynı zihniyetin ve statükonun devamıdırlar. Hiçbirinin diğerinden farkı yoktur. Öncelikle her adayın partilerine baktığınızda ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır. Bizim adaylığımızda kimsenin gölgesi, tavrı ve tarzı yoktur. Çünkü bizim sevgimizde, saygımızda, edebimizde tezahürat yoktur. Sade, yalın ve net duruşumuzla sizlerden, 5 yılda bir tercihinizi sorduklarından, tercihinizi bizden yana kullanmanız halinde verilen her oyun sorumluluğunu taşıyacağımdan şüpheniz olmasın.

Değerli Dostlarım;

İlçemizin eksiklikleri maalesef çok ve yapılacak işlerin olduğunun sizlerde farkındasınız. Ancak sizlerin desteği ile altından kalkamayacağım hiçbir zorluk yoktur. Biz diyoruz ki; bir şey değişecek her şey düzelecek. Biz seçildiğimizde;

1.  İnsan odaklı yönetimle,

2.  Hesap verebilir Belediyecilik,

3.  Ötekileştirmeyen anlayışla,

4.  Şeffaf bir yöneticilikle,

5.  Her mahalleye adaletli hizmetle,

6.  Her fikre açık ve hoşgörüile,

7.  Tarihi derinliklerimizin sesi olacağız,

8.  Her hanede bir sporcu amacı olan,

9.  Tüm kesimlerin Başkanı,

10.  7/24 ulaşılabilir bir Başkan

Profili ile ilçemize hizmet etmek en büyük amacımız ve temennimizdir.

Bu niyet ve gayret ile; Gayret Bizden, Destek Sizden, Başarı ise ALLAH ‘tan diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yerel-secimlerde-bagimsiz-baskan-adayi-oldu.html.html

Yorumlar

 • Yenişehirli

  Yenişehirli

  İnsan odaklı demişsin hiç insancıl olmayan biri olarak.
  Ötekileştirmeyen demişsin Yenişehir de kutuplaştırmadığın birisi kaldımı.
  Her fikre açık hoşgörülü demişsin ikisi ve sen yanyana.
  Çok güldüm emin olabilirsin.
  Ertuğrulgazi sitesinin marketin den beri tanıyorum sizi baki bey ve hiç birisine inanmıyorum.

 • Cemal

  Cemal

  Maalesef sn.mehmet kaya haksızlıkla belediye başkanlığı görevinden alınmıştır. İtibari iade yenişehirlilere bir borçtur. Maçın yarısında hakem şikesiyle kırmızı kart görmüştür o az zamanda çok büyük işlwr yapmıştır. İktidar belediyesi 1 çivi çakmadılar yenişehire ve maçtan kaçıyorlar. Sn .davut aydında zaten belediyede görevli çakılmayan çividen o da sorumludur. Geriye Mehmet kaya kalıyor Mehmet Kayada birleşilmesi dileklerimle.

Yorum Yaz